Enta Cube Consult Firması Havza’ya Yatırım Kararı Aldı

0

Almanya merkezli Enta Cube Consult firması, Samsun’un Havza İlçesi’nde yatırım kararı aldı. Firmanın ilk etapta yaklaşık 25 milyon Euro yatırım yapacağı, yaklaşık 150 kişi istihdam edeceği öğrenildi.

Havza’da Deniz Otu/Spirulina Yetiştirme ve İşleme Tesisi kuracak olan firma, İngiltere, İsviçre ve ABD gibi birçok ülkeye ihracat yapacak.

Firma Sahibi Umut Yıldırımer, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile yapmış oldukları istişareler neticesinde yatırım kararı aldıklarını belirterek; “Havza’ya yatırım yapma kararında ilçenin lojistik imkanları önemli rol oynadı” dedi.

İş insanı Yıldırımer, yerli ve milli imkanlar ile yapılacak çalışmanın dünyada ilk olacağını ifade ederek; “Süper besinler grubundan olan bu ürün; NASA uzay görevine giden astronotların beslenme düzeni, sporcuların direnci ve performansı artırması ile iyileşme süresini kısaltmasından tutun bir çok sektörde kullanılacak” diye konuştu. Yıldırımer yapılacak yatırım ile ülkeye önemli bir döviz girdisi sağlanacağını belirterek; şöyle konuştu; “Türkiye’yi yatırım için merkez üst olarak kullanarak; Avrupa birliği ülkeleri başta olmak üzere, ilaç sektöründe ileri seviyede olan İngiltere, İsviçre ve ABD ile pazar çalışmalarını sonucu birçok firma ile ticari ilişki içerisinde ülkemize katkı sağlayacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz