Enginyurt’a MHP’den Kesin İhraç Talebi

0

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık fiyatı açıklamasına tepkisinin ardından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Grup Başkanlığı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt basına yansıyan açıklamaları nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği açıkladı.

TARIM BAKANINI ELEŞTİRMİŞTİ
Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık fiyatı açıklamalarına ilişkin olarak, “Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz” diye konuşmuştu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ihraç kararının ardından sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Enginyurt, ”Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta, bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım. Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam” ‘dedi.

BENİ İHRAÇ EDEMEZSİNİZ
Enginyurt, mesajında, ”İhraç!!! Hainler, satanlar, korkaklar, arkadan vuranlar, yolda bırakanlar, dalkavuklar için kesin çözümdür. İhanet etmedim, liderimi satmadım, korkmadım, yolda bırakmadım, dalkavuk olmadım, arkadan dolanmadım. O sebebledir ki; beni ihraç edemezsiniz. Ben gereğini yaparım. Ülkücülük şereftir, şerefin tavizi olmaz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz