En Pahalı Suyu Samsun Tüketiyor

0

Pandemi sürecinde SASKİ’ye ‘suda indirim’ yapılması konusunda talepte bulunduklarını dile getiren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Biz indirim istedik onlar bindirim uyguladı. Su insanların en temel ihtiyacıdır. Bunu samimi bir şekilde söylüyorum, bu konuyla ilgili bir takım araştırmalarımız da oldu. Türkiye’de en pahalı suyu tüketen şehir biziz” dedi.

ŞİRKETLER PARA KAZANDI
“Samsun halkı pandemi sürecinde bir yandan koroana virüs salgınıyla mücadele ederken, bir yandan da faturalar ile mücadele etti” diyen Türkel; “Elektrik, su ve doğal gaz faturaları, pandemi sürecinde indirimli gelmesi gerekirken, katlanarak geldi. Biz indirim bekliyorduk bindirim yapıldı. Bu süreçte olan yine bizim gariban halkımıza oldu. Halkımızın cebindeki iki kuruş para da gitti. Zengin daha da zengin oldu. Bu pandemi sürecinde elektrik, su ve doğal gaz firmaları adeta para kırdı” dedi.

KESİLMEYECEK DEDİLER, KESTİLER
Pandemi sürecinde tüketicilerin elektrik, su ve doğal gazlarının borçlarından dolayı kesilmeyeceği sözünün verildiğine de dikkat çeken CHP’li Başkan Türkel, şöyle konuştu; “Samsun’da yaşayan binlerce kişinin borcundan dolayı elektrik ve suları kesildi. Pandeminin ilk yaşandığı süreçte halka söz verenler sözlerini unuttu. Sular kesilmeyecek dendi, kesildi. Elektrik kesilmeyecek dendi, kesildi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz