Ekmeğin Poşet Hikayesi Kısa Sürdü

0

Samsun’da Tarım Bakanlığı’nın ekmek satışında getirdiği poşet zorunluluğu kısa sürdü. İlkadım ilçesinde yer alan bazı fırıncılar bir kaç gün ekmeği poşete koyup satışını yaptıktan sonra eski sisteme gerdi döndü.

Tarım ve Orman Bakanlığı, corona virüs tedbirleri kapsamında bir hafta önce yayınladığı genelgede ekmek ve çeşitlerinin satışına düzenleme getirmişti. Genelgede “Emek ve ekmek çeşitleri gıda ile temasa uygun kağıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecek.” şartı konuldu. Samsun’un İlkadım ilçesinde bir kaç gün poşet içerisinde satılan ekmek poşetten çıktı.

VATANDAŞ DENETİM ÇAĞRISI YAPTI
Fırıncılar bir kaç gün göstermelik ekmeği poşet içine koyduktan sonra marketlere ve bakkallara dağıtımını yaptı. Fırıncılar genelgeye uymayarak eski usul kasalarda ekmek sevkiyatına devam etti. Bakkal ve marketlerde ekmekler dolapta çıplak elle temas edilecek şekilde satışa sunuluyor. Vatandaşlar, tedavisi olmayan corona virüsüne dikkat çekerek, kurallara uymayan fırıncılara tepki gösterdi, sorumlu kurumlara denetim çağrısı yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz