Eğitim-İş Samsun’da Bayrak Değişimi

0

Eğitim İş Sendikası Samsun Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu, Çarşambalılar Derneği’nde gerçekleşti. İki dönemdir şube başkanı olarak görev yapan Rüstem Kara’nın yeniden aday olmadığı genel kurulda, seçime tek liste halinde gidildi.

YENİ BAŞKAN ONUR GÜNDÜZ
Başkan adayı Onur Gündüz’ün Kubilay Altuntaş, Selma Kaya, Melike Özakça, Ekrem Çoban, Özcan Kandemir, Ahmet Sevim’den oluşan listesi delegelerin oylarıyla seçildi. Genel Merkez Delegeleri ise Volkan Erken, Rüstem Kara, Kubilay Altunbaş, Ali Demirci, Abdullah Kerim Maral, İlker İleri ve Onur Gündüz’den oluştu.

ÜYE SAYIMIZI ARTIRDIK
Görevi devreden Rüstem Kara, “17 Ekim 2005’ten bugüne kadar sürekli üyesini artıran bir sendikayız. Ancak son üç yılda milli eğitimde üye artışında diğer tüm sendikalardan önde olduk iktidar rüzgârını arkasına alan sendikadan yaklaşık iki kat fazla üye yaptık. Bundan sonraki sürecekte sizlerle birlikte Birleşik Kamu İş Konfederasyonumuzun ‘Samsun İl Temsilcisi’ olarak çalışacağım” dedi.

EĞİTİM TİCARETLEŞTİ
Eğitim-İş Genel Başkan Yardımcısı Suat Özkolay da, “Eğitim sistemi laik, bilimsel, demokratik ve parasız eğitim kavramlarından uzaklaşmış, liyakat yok sayılmış, Cumhuriyet’in temel ilkesi eğitim hakkı terkedilmiş, okullar ticarethane, müdürler tüccar, öğretmenler tahsildar, öğrenciler ise müşteri haline dönüştürülmüştür” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE İLK 3’TEYİZ
Eğitim İş Sendikası Samsun Şubesi yeni Başkanı Onur Gündüz ise, şöyle konuştu; “Eğitim-İş, Türkiye genelinde de Samsun’da da gerçekten bir başarı hikâyesidir. Kurulduğu günden bugüne sürekli üyesini arttıran, hukuksal, eylemsel, söylemsel anlamda eğitim emekçilerinin ışığı olmuş, mücadelesini vermiş bir sendikal başarıdır. Samsun, Eğitim-İş Genel Merkezi’ne verdiği destek ve katkılarla parlayan yıldız olmuştur. Samsun Eğitim-İş, Türkiye’deki 40 şubesiyle ilk üçün içine girmiş bir sendika şubesidir.”

Kongreye, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükçü, CHP Canik İlçe Başkanı Bülent Kutbay, CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, ADD Başkanı Dr. Işık Özkefeli ile çok sayıda öğretmen ve STK temsilcileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz