Efsane Başkan İsmail Uyanık İstifa Etti

0

Mayıs 2018’de kayyum yönetiminden görevi devralan ve Yüksel Yıldırım’la birlikte Samsunspor’u yeninden vizyon sahibi yapan, “Efsane Başkan” İsmail Uyanık, kırmızı beyazlı kulüpteki tüm görevlerinden istifa etti.

13 Aralık tarihinde Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediğinde basın toplantısında Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden, akabinde şirket ve dernek yönetimi arasında yapılan protokolün ardından kulüp başkanlığından da istifa edeceğini açıklayan İsmail Uyanık, Samsunspor’la bağlarını resmen kopardı.

Uzun süren görüşmeler sonucunda protokolde mutabakata varıldı, imzalar atıldı ve İsmail Uyanık kulüp başkanlığı görevinden ve dernek yönetimindeki yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

KAYYUMDAN DEVRALMIŞTI
Mayıs 2018’de kayyum yönetiminden kulübü devralarak Samsunspor’a 14 yıl aradan sonra ‘yeniden başkan’ olan, kırmızı beyazlı kulübü bataklıktan kurtaran ve Yüksel Yıldırım’la birlikte gelerek 54 yıllık çınarı yeniden vizyon sahibi yapan İsmail Uyanık, şu sözlerle veda etti: “Samsunspor A.Ş ile dernek arasındaki protokolü imzalamış bulunmaktayım. Samsunspor’daki başkanlık görevi ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Gerekli kararın alınmasını saygılarımla arz ederim.”

GÖREVİNİ TAMAMLADI
13 Aralık tarihinde yaptığı basın toplantısında, “Sorumluluğumu yerine getirmeden gitmem” diyen İsmail Uyanık, “Samsunspor genel kuruluna, bu şehirde yaşayan herkese dernek başkanı olarak sorumluluğumu yerine getirip, hiçbir boşluk nokta bırakmadan “Bırakıp da bu şekilde gitti, ortalıkta bir sürü iş bıraktı, yarıda bıraktı” dedirtmeden bu protokolü yapıp, bırakma kararı aldım.” ifadelerini kullanmıştı. Uyanık sözünü tam anlamıyla yerine getirdi.

E. Caner Cabbar / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz