Eczacılardan Yeni Akit’e Tepki

0

Yeni Akit Gazetesi’nde Türk Eczacıları Birliği’ne ‘marjinal, fitne yuvası, terör odağı’ gibi mesnetsiz iddialar eşliğinde iftira atıldığını öne süren Eczacı Odası Başkanı Onur Karacan, “Birliğimiz aklını asla bir ideolojiye ya da bir cemaate kiralamamıştır” dedi

Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, 14 Temmuz 2020 tarihinde Yeni Akit Gazetesi’nde yer alan haberde aralarında Türk Eczacıları Birliği’nin de bulunduğu meslek birlikleri aleni bir şekilde hedef gösterilmiş; ‘marjinal, fitne yuvası, terör odağı’ gibi mesnetsiz iddialar eşliğinde iftira atıldığını öne sürdü.

ATATÜRK’ÜN İDEALLERİNİ SAVUNMAKTAYIZ
Başkan Karacan, “1956 yılında kurulmuş olan Türk Eczacıları Birliği, 64 yıldır ülkemizde eczacılık mesleğinin daha iyi konuma taşınması, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları dışında eczacılık mesleğinin temsil edilmesi, kamu yararının ve toplum sağlığının korunması için çalışmalarını her daim sürdürmüştür. Türk Eczacıları Birliği varlığını Anayasamızdan; gücünü ise kamuda, özel sektörde, eczanelerde, hastanede çalışan üyelerinden alır. Birliğimiz, bugüne kadar Yeni Akit’in iddia ettiği gibi aklını asla bir ideolojiye ya da bir cemaate kiralamamıştır. Dün, geçmişte ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü mesnetsiz bir biçimde hedef alanlar; bugün, onun ideallerini savunanları hedef göstermektedir. Basın hukukundan bihaber olanların, meslek örgütlerini ve bu örgütlerin ülke için neler yaptığını anlamayacakları aşikârdır. Bu iddialar hakkında hukuki süreç başlattığımızı da kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz