Dün Atatürk’ün Yanında Bugün 15 Temmuz’da

0

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Özdemir, 15 Temmuz’da millet iradesinin cesaretinin tecelli ettiğini vurgulayarak, tüm şehitlere rahmet diledi.

Eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında Türk milletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlenmesinin Cumhuriyet ve demokrasi tarihinde unutulmayacak günler arasında yerini aldığını belirten Belediye Başkanı Özdemir, şunları kaydetti:

AYNI CEVABI ALDILAR
“Tarihin her döneminde düşmanlarımız ve hain işbirlikçileri üzerimize geldi. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da nasıl cevap vermişse 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz bu yüzden milletimizin, kökü nerede olursa olsun, hangi gücü arkasına alırsa alsın, iradesini hangi güç odaklarına teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okuma günü olarak da tarih boyunca hatırlanacaktır. Dün Atatürk’ün yanında Cumhuriyetimizin ilk kıvılcımlarını yakan Havzalılar, bugün de ülkemizin savunmasında canla başla görev yapmaktalar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz