Düğünler Tek Tek Denetimde!

0

Samsun’da düğün, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklerinde korona virüs denetimleri aralıksız olarak devam ediyor. Vali Dağlı, “Salgın tehlikesi sona ermedi, lütfen rehavete kapılmayalım ve tedbiri elden bırakmayalım” dedi

Ülke genelinde kontrollü sosyal hayat sürecine geçildiği dönemde Samsun’da düğün, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklerin 1 Temmuz’dan itibaren İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca belirlenen kurallar doğrultusunda tekrar yapılabilmesine karar verilmişti.

Yayınlanan genelgede 10:00-23:00 saatleri arasında ve 2 saati geçmeyecek şekilde gerçekleştirilmesine izin verilen düğün, kına gecesi, nişan, sünnet düğünü, gelin alma, konvoy oluşturma, taziye ve mevlit başta olmak üzere vatandaşlarımızın toplu olarak bulunacağı öngörülen diğer faaliyetlerde yapılacak yemek ve ikramlar da yasaklandı.

EKİPLER DÜĞÜNLERDE
Bu kapsamda yetkili kuruluşlar tarafından kent genelindeki bu tür organizasyonlar sıkı bir şekilde denetlenmeye devam edilirken, başlama ve bitiş saatleri, maske, mesafe, masa düzeni ve mesafeleri, masalarda el dezenfektanı bulundurulması, hijyen kuralları, organizasyona katılan misafirlerin salon girişinde ateş ölçümü gibi korona virüs tedbirleri yerinde kontrol ediliyor.

SALGIN SONA ERMEDİ
Vali Dr. Zülkif Dağlı, düğün, kına gecesi ve nişan gibi törenlerdeki mutluluğu acıya dönüştürmemek için korona virüsle mücadele tedbirlerine ciddiyetle uyulması gerektiğini ifade ederek, “Kendimizi ve sevdiklerimizi bu salgından korumak için en etkili tedbirler olan maske, mesafe ve temizlik hususlarına mutlaka riayet edelim. Salgın tehlikesi sona ermedi, lütfen rehavete kapılmayalım ve tedbiri elden bırakmayalım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz