Düğün Sektörü Hijyen Kurallarını Uyguluyor

0

SAMDOD Başkanı Aykut Çepni, Covid-19 süreci sonrası başlayan yeni normal hayatla birlikte düğün organizasyonlarında ilgili bakanlıkların tüm kurallarını sektör temsilcileri olarak harfiyen uyguladıklarını belirtti. Çepni, düğün sahiplerinin de aynı hassasiyeti gösterdiğine dikkat çekti.

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, korona virüsü salgını sonrası başlayan yeni normal hayatta düğün organizasyonlarında alınan tedbirlerden bahsetti.

SAMDOD Başkanı Çepni, “Gerek düğün salonlarımız, gerek organizasyon şirketlerimiz gerek ise sektörümüzde tamamlayıcı hizmet olarak yer alan fotoğrafçılar ve yemek fabrikaları olarak Covid-19 salgını sürecinde işletmelerimizde ve vermiş olduğumuz hizmetlerde azami önlemi aldığımızı belirtmek isterim” dedi.

KURALLARI UYGULUYORUZ
Samsun’da sektörde faaliyet gösteren ve hizmet sağlayan SAMDOD üyelerinin Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın koymuş olduğu özellikle ‘maske, hijyen ve sosyal mesafe’ kuralları öncelikli olarak diğer tüm kurallar çerçevesinde uyarıları dikkate aldıklarını, Covid-19 salgınında alınacak önlemler konusunda taviz vermediklerini belirten Çepni, önlemlere ve tüm kurallara harfiyen uyduklarını söyledi.

VATANDAŞLARIMIZ BİLİNÇLİ
SAMDOD Başkanı Aykut Çepni, şöyle konuştu; “Bu sorumluluk bilincinde evlenecek ve evliliğe adım atacak çiftlerin, ailelerinin ve sevdiklerinin huzur içinde sağlıklı ve bir o kadar da hatıralarında kalacak bir düğün, nişan, kına ortamı oluşturmak öncelikli hedefimizdir. Bu mihvalde önlem, kurallar ve kural koyucuların kurallarını denetleyen kurumlar ile birlikte organizasyonların toplum sağlığını etkilemeyecek şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda biz hizmet sunan ticari işletmeler kadar vatandaşlarımız da bilinçli. Bu durum bizlerin de işini kolaylaştırıyor.”

Evlilik hazırlığında olan çiftlerin, ailelerin ve davetlilerin huzur ve sağlık içinde organizasyonlarını yaptıklarını belirten Aykut Çepni, “Bu vesile ile Covid-19 salgını sürecinde üyelerimize ve vatandaşlarımıza göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz