DP’li Enginyurt: Esnaflar Bitmiş Durumda

0

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Samsun İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. DP Genel İdare Kurulu Üyesi Erdem Demirdağ ve DP Samsun İl Başkanı Mustafa Yaman’ın da hazır bulunduğu toplantıda gündem ‘ekonomiydi.’

DP’li Enginyurt, Samsun’da esnafların zor durumda olduğuna dikkati çekti. AK Parti Samsun Milletvekilleri’ni esnafı ziyaret etmeye davet eden Enginyurt, “İstiklal Caddesi’ni milletvekilleri bir görsün. Esnafı bir dinlesinler. Esnaf artık bırakın SGK borcunu, kirasını ödeyemiyor. AK Partili vekiller yüreği yetiyorsa Samsun’un sokaklarında esnafı gezsinler. Köylere çıkıp çiftçiyi dinlesinler. İşçi kardeşlerimiz geçinebiliyor mu bir hal hatır sorsunlar. Esnaf, siftah etmeden dükkanını kapatıyor. Kahveciler iflas etti. Bize hikaye anlatmasınlar” dedi.

Cemal Enginyurt, “Benim restorant sahibim, kahveci esnafım, internet kafecilerim, düğün salonlarım korona virüs sizin vebalinizmiş. Milletin sesini duymamaya devam edin. Esnafın sesine kulak vermeyin. Gün ola, harman ola. Allah; hiç kimseye inanmadığı şeyleri savunmak zorunda bırakmasın. Mızrak çuvala sığmıyor” diye konuştu.

DP Milletvekili Enginyurt, şöyle konuştu; “Hukuk reformu beklerken, nur topu gibi yeni anayasamız olacak. Anayasa uygulanmak için vardır. İnanmadığın ve uygulamadığın Anayasa, değişse ne olur, değişmese ne olur?”

75 yıllık onurlu bir maziye sahip olduklarını belirten Demokrat Partili Enginyurt, “Tek kale maç yapmaya alıştınız diye, biz maçı kazanmaya çalışmayacak mıyız? Artık sahalar da Demokrat Parti de var. Ne yaparsanız yapın, şampiyon biz olacağız. İktidar olmak demokratların hakkıdır. Gençleşen bir parti teşkilatıyla iktidar yolumuza yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’na gönderme de bulunan Enginyurt, şöyle dedi; “El kaldırıp indiren bir adam olsaydım bugün MHP’den ihraç edilmezdim. Biz halktan yana ittifakız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz