Dolandırıcılar Sınır Tanımıyor

0

Dolandırıcıların yeni yöntemi şaşırttı. Samsun’da ‘Turkcell’den arıyoruz’ diyerek aradıkları kişinin Paycell bilgilerini alan kişiler, mobil ödeme hesabında biriken 250 veya 300 lira gibi küçük çapta paraları almaya başladı. Dolandırılan kişi sayısının çok fazla olduğu belirtiliyor.

Türkiye Fahri Trafik Müfettişleri Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Samsun İl Temsilcisi Sedat Kır da dolandırıcıların kurbanı oldu. “Turkcell müşteri hizmetlerinden arıyoruz” denilerek aranan Sedat Kır, Paycell şifrelerini verdi, hesapta biriken 250 lirayı dolandırıcılara kaptırdı.

BAŞKA DOLANDIRILANLAR DA VAR
Başından geçenleri anlatan ve vatandaşları bu konuda uyaran Sedat Kır şunları kaydetti; “Turkcell’den arıyorum’ diye beni aradılar. Arayan kişi Paycell hesabınızda ‘318 puan birikmiş, yani 318 lira. Bununla hediyeler alabilirsiniz yada aylık ücreti ödeme yapabilirsiniz’ dedi. Bana aylık abone ücretleri cazip geldi. Arayan kişi Paycell şifremi istedi, bende bir an boşlukta bulundum, şifreyi verdim. Bolu Adliyesi’nin oradan 250 lira çektiler. 90 lira çekmeye çalıştılar, ancak yapamadılar. Benim gibi bir kişi daha dolandırıldı. Turkcel’i aradık, şikayetçi olduk. Paramızı verdiler. Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar. Bu işi bilen bir kişi yapıyordur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz