Doğru Bildiğimizin Peşinde Koşacağız

0

Eğitim Bir Sen Başkanı Hamdi Yıldız, “Biz doğru bildiğimizi söylemeye, hak ve hukuku savunmaya devam edeceğiz. Sesimiz olan medyaya teşekkür ediyoruz” dedi.

Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, HHALK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar’ı ziyaret etti. Samsun’da basının güçlü bir kuvvet olduğunu belirten Hamdi Yıldız, STK’ların da bu gücü doğru ve destekleyici şekilde kullanması gerektiğine dikkat çekti.

ELEŞTİRİ YAPICI OLMALI
Kamuda ya da özel sektörde çalışan insanların ‘hak savunucusu’ çatısı olan STK’ların yanlış giden, hak ve hukuku zedeleyen, mağduriyet yaşatan her konuda söz sahibi olması gerektiğini belirten Başkan Yıldız, eleştirilerin de yapıcı bir şekilde olması, ortak noktada buluşmanın önemli olduğunun altını çizdi. Yıldız, “Biz doğru bildiğimizi söylemeye, hak ve hukuku savunmaya devam edeceğiz. Sesimiz olan basın kuruluşlarının bize vermiş olduğu destek yadsınamaz. Teşekkür ediyoruz” dedi.

ANLAMLI HEDİYE
Bu yıl özel eğitim, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve Azerbaycan olmak üzere 6 kategoride Şiir Okuma Yarışması’nı düzenlediklerini belirten Hamdi Yıldız, dereceye giren öğrencileri ödüllendirdiklerini hatırlattı.

2021 yılının Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı olarak ilan edildiğini kaydeden Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Hamdi Yıldız, bu anlamda HHALK Gazetesi çalışanlarına üzerinde İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu hediye takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz