Dilencinin Üstünde Araç Ruhsatı Çıktı

0

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle dilenci operasyonu gerçekleştirdi. Hastane ve cami önlerinde yapılan operasyonda 14 dilenci suçüstü yakalandı.

Sabah saatlerinde başlayan operasyon için Zabıta ekipleri bir haftalık takip çalışması yaptı. Dilencilerin sürekli dilendikleri noktalar, saat aralıkları, kişiler ve sayıları belirlendikten sonra hem sivil hem de üniformalı ekipler caddenin her noktasından hareket ederek dilencileri yakaladı. Yakalanan dilenciler tutanak tutulmak üzere Türkiş mevkiindeki Zabıta noktasına götürüldü.

DİLENEN ŞAHISTAN OTOMOBİL RUHSATI ÇIKTI
Dilencilerin Zabıta memurlarına zorluk çıkarmaya çalıştıkları görüldü. Üst araması gerçekleştiren ekipler, şahısların dilencilik yoluyla elde ettiği paraları tutanak tutarak kamuya teslim etti. Kimlik kontrolü sırasında bir dilencinin üzerinde sahip olduğu aracın ruhsatı tespit edildi.

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, Atakum’da özellikle hastane ve cami çevrelerinde dilencilik yapan kişilere yoğun denetime devam edeceklerini söyleyerek vatandaşları da dilencilere karşı tedbirli olmaları ve para vermemeleri konusunda uyardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz