Deveci: Zor Şartlarda Mucize Yaratıyoruz

0

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, karla mücadelede 24 esasıyla çalışan belediye emekçilerine teşekkür belgesi verdi. Deveci, “Zor şartlarda hizmet etmeye çalışıyoruz. Hakikaten mucize yaratıyoruz. Başarı buradan çıkar arkadaşlar” dedi.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ülkenin büyük bir bölümünü etkisi altına alan ve Atakum kent merkezi ile yüksek kesimlerinde de görülen yoğun kar yağışıyla birlikte 24 saat esasıyla çalışan belediye emekçileriyle bir araya gelerek tüm personele teşekkür belgesi verdi.

EKİPLER TEYAKKUZDAYDI
Yağışın günler öncesinde hazırlıklarını tamamlayarak adeta teyakkuza geçen toplamda 36 araç ile 150’den fazla personeli kapsayan ekipler, kar yağışının devam ettiği günler boyunca ve sonrasında yaşanabilecek olası buzlanmalara karşı trafik ve yaya güvenliğini sağlamak için kar küreme, yol-kaldırım tuzlama çalışmaları yaparken, yüksek mahallelerde de kalınlığı 1.5 metreye ulaşan kar nedeniyle kapanan yolların açılması için mücadele verdi.

Aynı zamanda pazaryerlerinde soğuk havada çalışan esnafa bir nebze destek olmak için sıcak çorba ikram eden ekipler sokakta yaşayan hayvan dostları da unutmayarak, kar altında aç kalma tehlikesi geçirebilecek kedi ve köpekler için besleme noktalarına mama takviyesi yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Başkan Deveci’ye yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı sunum gerçekleştirildi.

BİZ BELEDİYE ÇALIŞANIYIZ
Sunumun ardından belediye emekçilerine seslenen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Sizlere teşekkür etmek istiyorum. Zor şartlarda hizmet etmeye çalışıyoruz. Hakikaten mucize yaratıyoruz. Belediyede birlik ve bütünlük sağlayabilirsek, hizmete odaklanabilirsek başarı buradan çıkar arkadaşlar. Hizmet ettiğimiz sokağını süpürdüğümüz insanların hangi partiye oy verdiğine bakıyor muyuz? Aklımıza geliyor mu? Gelmemeli. Biz belediye çalışanıyız. Her zaman söylüyorum belediye çalışanları özellikle pandemi sürecinde sağlık çalışanlarından sonra en riskli, aldıkları maaşı fazlasıyla hak eden gruptalar. Haklarının bu ülkeyi yönetenler tarafından bilinmesi gereken, sadece yüzyıldan yüzyıla pandemi olduğunda hatırlanması gereken meslek grubu olmadığını bilmeleri lazım” dedi.

SİYASET ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM
Başkan Deveci, “Yerel yönetimlerde seçimlerin yaşanması ve siyasetin olması nedeniyle burası da küçük lokal bir bölge olduğu için siyaset daha çok çalışanlar üzerinde tepiniyor. Bundan evvel hep öyle oldu, A partisi B partisi C partisi hiç önemli değil. Siyasetin anlayışını da değiştirmemiz gerekli. Siz atanarak geliyorsunuz ben seçilerek geliyorum. Siz ömür boyu veya emekli olana kadar buradasınız ben seçildiğim süre boyunca. Ben bu sürenin kıymetini bilmek durumundayım siz de ‘Burası benim ekmek teknem, ben çoluğumun çocuğumun geleceğini buradan kazanıyorum. Bunun karşılığında da bu halka hizmet ediyorum. Halka doğru hizmet edersem, aldığımı hak edersem ben Atakum’da eşim kolumda çocuklarımla birlikte alnı açık, başım dik gezerim’ diyebilirsiniz. Bu konuda benim bir tereddütüm yok” diye konuştu.

Başkan Cemil Deveci, şöyle konuştu; “Çalışmalarımız iyi gidiyor. Müdürlüklerimizden hiçbir şikayetim yok. Muhtarlarımız ayrı ayrı aradılar, yurttaşlarımız sosyal medyadan ulaştılar. Hepsi özellikle karla mücadele çalışmalarınızdan çok memnun olduklarını söylediler. Ustasıyla sahada çalışan personeliyle hepinize tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dayanışma içerisinde, tuttuğunu koparan bir anlayışla işimize asılırsak komşularımızı rahat ettirebiliriz. Birlikte Atakum’u yaşanabilir bir kent olarak tutabiliriz.”

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, karla mücadelede büyük özveriyle çalışan belediye emekçilerine teşekkür belgesi verdi.

Atakumlu vatandaşların kar yağışından mağdur olmamaları için yoğun mesai yapan belediye emekçileri, kısa sürede ulaşıma kapanan yolları açtı.

Atakum Belediyesi, ilçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 21’i iş makinesi olmak üzere 36 araç ve 150’den fazla personel ile Atakum genelinde çalışma yürüttü.

Vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunan ekipleri, sokakta yaşayan can dostları da unutmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz