Deveci: ‘İşsizin, aşsızın, yoksulun yanında olalım’

0

Atakum Belediyesi Başkanı Av. Cemil Deveci, coronavirüs salgını nedeniyle ulusal boyutta bir afet yaşandığına dikkat çekti. Covid-19’un tüm insanlığın sağlığını tehdit eden bir hastalık olduğunu kaydeden Başkan Deveci, toplumsal olarak verilecek mücadelenin bu süreçteki önemine vurgu yaptı.

Coronavirüs’ten korunmak için Bilim Kurulu’nun, doktorların ve diğer ilgili ve yetkililerinin önerilerine uyulması gerektiğini de vurgulayan Başkan Cemil Deveci, tüm insanlığın hayatını kaybetme riskinin yanında; işini, aşını, yaşam biçimini de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirtti.

YOKSULUN YANINDA OLALIM
‘Toplumsal Dayanışma’ vurgusu yaparak, ihtiyaç sahipleri için ‘gıda yardımı kampanyası’ başlattıklarını belirten Başkan Deveci, çağrısında şu ifadelere yer verdi; “Bu süreçte yapmamız gereken, işsizin, aşsızın, yoksulun yardımına koşmak. Sizleri ihtiyacı olan Atakumlu hemşehrilerimiz için gıda yardımına çağırıyorum. Hayırseverlerimiz, yardımlarınız için ‘0552 963 02 30’ nolu WhatsApp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.”

Başkan Deveci, Atakumlu hayırseverlerin sağlayacağı gıda ve insani ihtiyaç malzemelerinin belediye ve gönüllü gençler tarafından tutanak karşılığında adresten alınıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

TEMİZLİK GÖREVLİLERİ ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYOR
“Coronavirüs’le mücalede sürecinde en çok risk altında bulunan grup, sağlık çalışanlarından sonra belediye temizlik hizmetleri çalışanları oluyor” diyen Başkan Cemil Deveci, “Onların da ekonomik ve sosyal şartlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Biz belediye imkânlarının elverdiği ölçüde temizlik çalışanlarının ekonomik olanaklarını artıracağız” dedi.

MAALESEF PERSONEL ALAMIYORUZ
Deveci, “Sahada çalışan arkadaşlarımız eve bu kıyafetleriyle gidemeyecek, birkaç tane iş elbisesine ihtiyaç duyacak, evdeki çamaşır makinesi her gün çalışacak. Burada artı bir masraf var, onu devletin karşılaması gerekiyor. Hem bu konudaki çağrımızı Samsun Valiliği ve Atakum Kaymakamlığı’na yaptık hem de biz belediye olarak bu yardımları yapacağız. Belediye çalışanları arasından yaş, eğitim ve sağlık durumu müsait olan arkadaşlarımızı temizlik hizmetleri ve park bahçelerde görevlendiriyoruz. Çünkü burada ihtiyaç var ve ekonomik gerekçelerle yeni personel alamıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz