DEVA Partisi’ne Samsun’dan 980 Başvuru, 30 Başkan Adayı Var

0

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, Samsun İl Başkanlığı seçimi öncesi, partinin il teşkilatlanması ve il başkanı seçimiyle ilgili olarak bir otelde açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi Başdanışmanı ve 14. Bölge Sorumlusu Hasan Karal, “Partimizin Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına bir ay önce başladık. Biz, bu süreçte 7 ilden sorumlu olarak, Çankırı, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Artvin illerinde komisyon çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu illerde gerekli istişarelere devam ediyoruz. Gümüşhane ve Trabzon’da görüşmelerimizi tamamladık. Çankırı’da atamalarımızı gerçekleştirdik” dedi.

‘KURUCU HEYET BELİRLİYORUZ’
“Karadeniz Bölgesi’nde Samsun’un da aralarında olduğu Artvin, Ordu ve Giresun’da ‘kurucu heyetlerimizi’ belirleyerek çalışmalarımızı tamamlayacağız” diyen Karal, “Diğer partilerdeki gibi tek bir kişi atamıyoruz. Bir ‘kurucu heyet’ belirliyoruz. Heyetten bir kişiyi il başkanı, diğer kişileri de il yöneticileri olarak görevlendiriyoruz. Görevli arkadaşlar, il yönetimi ve ilçe teşkilatlanmasıyla ilgili görevlerini yapıyorlar” diye konuştu.

980 KİŞİ TALİP OLDU
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal, şöyle konuştu; ” Belirttiğim iller içinde belki de en önemlisi olan Samsun. Çalışmalarımızın sonuna yaklaştık. Partimize Samsun’dan oldukça büyük bir teveccüh var. Şu an 980 kişi partimizde göreve talip oldular. Bizzat partimizin web sayfasından başvurularını gerçekleştirdiler. Başvuru yapan vatandaşlarımızla görüşmelerimizi tamamladık. Samsun’da partimize geniş katılımın olması bizleri oldukça mutlu etti. Bizden beklentileri olan geniş bir kitlenin olduğunu gördük. Gelen taleplerle ilgili olarak Genel Merkezimizle irtibat halindeyiz. Teşkilatımızda görev alacak kadroyla ilgili Genel Başkanımız Ali Babacan’ı bilgilendiriyoruz. Görev atamasıyla ilgili nihai kararı Genel Başkanımız bizzat verecekler.”

EN YETKİN KADROYU KURACAĞIZ
“Siyasi hayatımda bu kadar aktif, istekli ve donanımlı bir aday kadrosuyla ilk defa karşılaşıyorum” diye sözlerine devam eden Karal, “Partimizde görev alacak adaylarımız, son derece eğitimli, dünyayı iyi okuyan, içinde bulunduğu şartları iyi analiz edebilen bir kitleden oluşuyor. Birçok siyasi partiye nasip olmayan bir güzelliği yaşıyoruz. Yeniliğe açık, tecrübeli ve dinamik bir kadronun, ülkemize vizyon ve yenilik kazandıracağına gönülden inanıyoruz. Bu nedenle çok umutluyuz. Samsunumuzda da en güzel ve en yetkin kadroyu birlikte kuracağız. Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da insanlarımız yeni bir kadroyla yola çıkmamızı istiyor. Genç, dinamik ve vizyoner bir ekip kuruyoruz. Bu davaya gönül koymuş, göreve lâyık olan birçok değerli arkadaşımız var. Bunlar arasında tercih yapmakta zorlanıyoruz. Hepsi bizim için değerlidir” ifadelerini kullandı.

30’UN ÜZERİNDE İL BAŞKANI ADAYIMIZ VAR
DEVA Partisi Başdanışmanı Hasan Karal, sözlerini şöyle tamamladı; “Samsun’da çalışmalarımızın sonuna yaklaşıyoruz. Parti heyetimizi oluşturma aşamasına geldik. Pek yakında sayın Genel Başkanımız Ali Babacan bu heyeti açıklayacaklar. Samsun’da şuan ‘il başkanı adayı’ olarak 30’un üzerinde adayımız var. Başvuru sayısı artabilir. Başvurular devam ediyor. O nedenle acele etmiyoruz. Türkiye genelinde 41 ilimizde teşkilat sayımızı bu hafta itibariyle tamamlıyoruz. Geriye kalan iller için çok acele etmiyoruz. En geç bu ay sonuna kadar çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz. Bu hafta da 15 ilimizde atamalar yapılabilir.”

HİÇBİR PARTİYLE RAKİP DEĞİLİZ
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, “İnsan kaynakları noktasında bir sıkıntımız yok. Türkiye’nin mevcut siyasi ve sosyal ortamı içinde, kısa sürede geniş katılımlı bir oluşuma gidebilmek bizim için büyük bir başarıdır. Yurttaşlarımız bize teveccüh gösteriyorlar. Onlara lâyık olmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hiçbir partiyle rakip değiliz. Biz merkezde olan bir vizyon partisiyiz. Yeni bir nesil geliyor. Onlara tüm yeni imkânları sunarak hizmet edecek ve ülke insanımıza yenilikler ve güzellikler kazandıracağız. Ülkemizi dünyaya örnek bir ülke haline getireceğiz. Tüm Samsunlu hemşerilerimize, partimize ilgi ve sempati duyan ve gönül veren herkese kalbi şükranlarımı sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz