DEVA Partisi Samsun’da Yeni Yüzler Arıyor

0

DEVA Partisi Samsun İl Başkanını bir yandan ararken, oluşturulacak il yönetiminin yarısı deneyimli siyasetçilerden, yarısıda hiç siyaset yapmamış kişilerden oluşacak.

Samsun’da il ve ilçe kongrelerini sadece CHP tamamladı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti il ve ilçe kongrelerini korona virüs nedeniyle ileri bir tarihe erteledi. Pandemi sürecinde daha başarılı sonuçlar alınması halinde yeniden kongrelerin başlayacağı belirtilirken, parti dışı kalan yada küstürülen isimlerin Demokrasi ve Atılım Partisi’ne (DEVA) geçebileceği belirtiliyor. Katılacaklar arasında tanıdık çok sayıda isimlerin olduğu ifade ediliyor.

SESSİZ SEDASIZ ÇALIŞIYORLAR
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bölge komisyonları aracılığıyla illerde takım arkadaşlarını belirliyor. 14. Bölge Komisyon Başkanlığı’na eski vekil Hasan Karal getirildi. Karal, Samsun dahil 7 ilde il ve ilçe başkanlarını belirlemek için görüşmeler yapıyor. Karal’ın Samsun’da birçok isimle temasta olduğu biliniyor. DEVA Partisi’nin Samsun’da oluşturacağı il ve ilçe yönetimlerinde farklı bir kural esas alınacak. Yeni yönetimlerin yüzde 50’si deneyimli siyasetçilerden, yüzde 50’si ise daha önce hiç siyaset yapmamış halkın sevdiği isimlerden oluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz