DEVA Partisi Samsun’da Kulis Yapmaya Başladı

0

AK Parti’den istifa ederek Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’ni kuran Ali Babacan, Türkiye genelinde teşkilatlanmaya hız verdi. Türkiye’yi bölgelere ayıran Babacan, belirlediği bölge sorumluları ile önemli isimleri bünyesine katmayı hedefliyor.

Bilindiği üzere Samsun’u da kapsayan 14. Bölge Sorumluluğu’na AK Parti Rize eski Milletvekili Hasan Karal getirilmişti. Karal, Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Çankırı illerinde teşkilatlanma ve üye çalışmalarına hız verdi.

EKİP İKİ KOLDAN ÇALIŞIYOR
Hasan Karal’ın komisyon ekibinde yer alan Zeynep Tatar, İhsan Günaydın, Baran Deniz Bağatur ve Kerem Yavaşça, adeta Samsun’un ve sorumlu bulundukları illerin röntgenini çekiyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’ın talimatı üzerine oluşturulacak il ve ilçe yönetimlerinin yüzde 50’i herkesin tanıdığı isimlerden, yüzde 50’si ise hiç siyaset yapmamış kişilerden oluşacak.

DEVA Partisi 14. Bölge ekibi, Samsun’u da mercek altına aldı. Bir ekip mahalle mahalle dolaşarak kentin sorunlarını not alırken, diğer ekipte kente mal olmuş, siyasette önemli görevler üstlenmiş ve bir kenara çekilmiş isimlerle dirsek temasına başladı. Samsun’da birçok isimle görüşüldüğü siyasi kulislerde konuşulmaya başladı.

300 İSİMLE GÖRÜŞÜLDÜ İDDİASI
DEVA Partisi 14. Bölge ekibinin, AK Parti’de İl Başkanlığı yapmış Osman Çetinkaya ve Atakum Belediyesi eski Başkanı Adem Bektaş ile görüştüğü öne sürüldü. Ekibin ayrıca AK Parti’den İlkadım İlçe Başkanlığı yapmış İhsan Kurnaz ve AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olan Ahmet Okuyucu ile, ayrıca DEVA Partisi’nin 300’e yakın AK Partili siyasi isim ile de görüştüğü siyasi kulislerde konuşulmaya başladı.

Görüşmeye dair dışarıya bilgi verilmemesi konusunda kendilerinden söz aldıkları da öne sürüldü. DEVA Partisi bir yandan interneti ve sosyal medyayı da etkin kullanarak üye çalışmalarına devam ediyor. DEVA Partisi, internetten üye çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz