Deniz Salyası Samsun’a Bulaştı Mı?

0

Marmara’yı etkisi altına alan deniz salyası tehlikesi devam ederken, Samsun sahilinde görülen yoğun tabaka tedirginlik yarattı. Su Ürünleri Yetiştiriciliği Birlik Başkanı Osman Parlak, “Şuan için tehlike yok” dedi.

Marmara’yı etkisi altına alan müsilaj (deniz salyası) tehlikesi halen devam ederken, Samsun’un sahilinde çekilen fotoğraflar tedirginlik yarattı, tehlikenin ‘kent kıyılarına ulaştığı endişesi’ oluşturdu. Samsun Sinop Su Ürünleri Yetiştiriciliği Birlik Başkanı Osman Parlak, Karadeniz’de deniz salyası tehlikesinin şuan için oluşmadığını söyledi.

Samsun Sinop Su Ürünleri Yetiştiriciliği Birlik Başkanı Osman Parlak, Marmara’daki sorununun atıkların arıtılmadan denize dökülmesinden kaynaklandığını söyledi. Karadeniz’de Perşembe ve Fatsa’da deniz salyasına benzer tabakaların bir miktar görüldüğünün kamuoyunda yer aldığına işaret eden Parlak, “Bu da müsilaj mıdır, değil midir belli değil. Karadeniz’in geleceğinde ben böyle bir şey görmüyorum ama Marmara’da bu tehlike hala devam ediyor. Muhtemelen bir müddet daha devam edecektir. İleri derecede biyolojik arıtmalar olmadan denize ya da başka yerlere boca edilecek her şey kirlilik yapar ve denizleri yok etmek gibi sonuçlar doğurur. Denizlerimizi korumak hepimizin görevidir” dedi.

Samsun’un sahilinde çekilen fotoğraflar tedirginlik yarattı, tehlikenin ‘kent kıyılarına ulaştığı endişesi’ oluşturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz