Cumhurbaşkanı Sordu Başkan Mustafa Demir Şaşırttı

0

TOKİ, Samsun’un Canik İlçesi’nde yer alan 19 Mayıs Stadyumu’nun alanı karşılığında Samsunspor’a Tekkeköy İlçesi’ne yeni bir stad yapıp teslim etmişti. TOKİ, eski stad alanına Millet Bahçesi yapmak için 2 yıl önce ihaleye çıkmıştı.

102 bin 800 metrekare alana yapılacak olan Millet Bahçesi ihalesini 31 milyon 253 bin lira bedelle alan Ankara’da faaliyet gösteren Mustafa Ekşi İnşaat, projeyi tamamladı. Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınla katıldığı törenle hizmete açıldı.

ERDOĞAN PROJEYİ İNCELEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında önce Samsun Millet Bahçesi’ni havadan görüntülenmesini istedi. Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a dönerek, “Mimari noktada çalışmalar nasıl?” diye sordu. Karaaslan’dan güzel cevabını alan Erdoğan, “Doğru sen Samsunluydun” diyerek, gülümsedi.

Vali Osman Kaymak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; “Sizin talimatınızla buraya proje kapsamında büyük bir Selatin Cami yapılması planlanıyor” demesi üzerine Erdoğan, “Kim yapacak bu camiyi belediye başkanı mı yapacak?” diye sordu. Mikrofonu Vali Kaymak’tan alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise verdiği cevapla Erdoğan’ı şaşırttı. Demir, “Biz camiyi Samsun olarak yapacağız” dedi. Erdoğan da Başkan Demir’in cevabına gülerek, “Kimsede sahip çıkamıyor, kimsede ben yapacağım diyemiyor” dedi.

Başkan Mustafa Demir sonra lafını değiştirerek, “Biz belediye olarak yapacağız camiyi” dedi. Erdoğan “Sadece ben projeyi bir göreyim” dedi. Başkan Demir’de projenin hazırlık aşamasında olduğunu belirterek, arz edileceğini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz