Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Desteği Kavak OSB’yi Uçurdu

0

Samsun Valiliği ve Kavak Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5. Bölge Teşvik kapsamına alınan Kavak Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımcılardan gelen taleplere yanıt verebilmek amacıyla 500 dönüm alanı kapsayan 2. Etap alan genişletme çalışmaları başlattı.

Bazı sanayi tesislerini gezerek işadamları ile sohbet eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Cumhurbaşkanımızın talimatı ile teşvik kapsamına dahil edilen Kavak, Samsun’un en popüler ve en cazip OSB’si oldu” dedi.

Vali Dağlı, ilçenin Karadeniz’i Anadolu’ya bağlayan güzergâh üzerinde yer alması, kara, deniz, hava ve demiryolu gibi ulaşım hatlarına 25 dakika gibi bir mesafede bulunmasına ilaveten teşvik kapsamında yer almasının yatırımcıya cazipliğini artırdığını ifade etti.

Birinci etabı tümüyle dolan OSB’de yatırımlarının hızla ilerlediğini ve bölgenin kısa sürede üç bin 500 kişiye istihdam kapısı olacağını anlatan Dağlı, şöyle devam etti: “İlçenin istihdamda ulaşacağı bu rakam çok önemli. Ama bu da yetmez daha fazla cazibe merkezi olmak gerek. Şimdi taleplere yanıt vermek için 500 dönüm daha genişletme çalışmalarına başladık. Kavak Belediyesi bu faaliyetleri sürdürüyor. Kısa sürede altyapısını ve kamulaştırmaları yaparak yatırımcılara tahsisini yapacağız. İlçe için güzel ve umut verici bir durum. Bittiğinde bölgenin cazibesi daha artacak.”

Bölgede bugüne kadar toplam 40 firmaya 47 parsel tahsis edildiğini ve bu firmalardan 30 parselde 28 firmanın üretime geçtiğini ifade Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu da, OSB’de 12 parselin inşaat, 5 parselin de proje aşamasında bulunduğunu söyledi.

Ülke yatırımcılarını ilçesine davet eden Başkanı Sarıcaoğlu, “Kavak artık 10 yıl öncesini ilçesi değil. Her alanda kalkınan, gelişen, modern şehir olma yolunda ilerleyen, yaşam standardı ve refahın sürekli arttığı bir Kavak var. Artık sanayileşme yolunda emin adımlarla ilerleyen yüzlerce insana iş ve aş kapısı olan bir Kavak var. Çok yakında tamamlayacağımız OSB 2. Etap çalışmalarıyla daha fazla fabrikaya ev sahipliği yapacağız. Tüm imkân ve desteklerimizle ilçemize gelecek yatırımcılarımızın yanlarında olacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz