Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun Millet Bahçesi’ni Açtı

0

Samsun’un Canik İlçesi’nde eski 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yaptırılan Samsun Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferansla katıldığı törenle açıldı.

İlk olarak Millet Bahçesi’ni izleyen Erdoğan, “Maşallah. Bir taraftan Sarp’a kadar bir yol öbür tarafta yolun kenarında denizle yolun kenarında böyle güzel bir millet bahçesi. Bunlar insanın gönlünü açıyor” dedi.

Vali Osman Kaymak, “Burası daha önce Samsunspor’un maçlarının oynandığı Samsun 19 Mayıs Stadyumu’ydu. Sizin talimatınızla burası Millet Bahçesi olarak düzenlendi. Çok da güzel oldu. İçerisinde kafeteryalar, voleybol, basketbol sahaları, yürüyüş bantları, bisiklet yolları, 162 araçlık otoparkıyla çok harika oldu” diye konuştu.

Gülsan Sanayi Sitesi’nin de taşınacağını ve Millet Bahçesi’ne ekleneceğini 350 dönüme yakın büyük bir alanın Samsunluların hizmetine gireceğinin bilgisini verdi. “Sizin de talimatınızla buraya büyük bir Selahaddin Cami yapılacak” diyerek sözüne devam eden Vali Kaymak’a karşılık veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kim yapacak Belediye Başkanı mı yapacak” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, “Bu camiyi Samsun olarak hep birlikte yapacağız. Burası 350 dönüm bir alan. Proje şu anda hazırlık aşamasında çiziliyor. Bitiş noktasına geldiğinde size alternatiflerle arz edeceğiz” şeklinde konuştu. Erdoğan ise “Böyle bir proje yakışır İnşallah” ifadelerini kullandı.

Başkan Mustafa Demir, şöyle konuştu; “Gülsan Sanayi Sitesi için Yeni Toybelen’de bin 500 dükkanlık şu anda ihale hazırlığında. Bunu ihale eder etmez Gülsan’ı da oraya taşıyacağız. Teleferik projemiz de olacak inşallah. Mert Irmağı’nın oradan 600 dönümlük yeni Samsun fuarını da inşa edeceğiz. Kentsel dönüşümün ihalesi yapıldı, 2 Haziran’da sözleşmesi imzalandı. 2021 yılı sonunda bitecek. Canik’e doğru 2 bin 500 konutluk yeni bir uygulamanın da önünü açacak.”

Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Ahmet Demircan ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı tarafından açılış kurdelesi kesildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz