‘Covid-19’ Testini Başarıyla Geçtiler

0

TSE Belgelendirme Müdürlüğü tarafından ‘COVİD-19 Güvenli Turizm’ ve ‘COVİD-19 Güvenli Üretim’ belgelendirme faaliyetleri kapsamında Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa belge almaya hak kazanan iki firmaya belgeleri verildi.

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Samsun Belgelendirme Müdürlüğü tarafından COVİD 19 ile mücadele çerçevesinde yürütülen belgelendirme faaliyetleri sonucun da Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa Poelsan Plastik San. ve Tic. A.Ş firmasının iki fabrikası “COVİD-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” kapsamında “COVİD-19 Güvenli Üretim Belgesi” ve Hilas Thermal Resort & SPA firması da, “COVİD 19 Güvenli Turizm Belgelendirme Programı” kapsamında, “COVİD-19 Güvenli Turizm Belgesi” almaya hak kazandı.

SERTİFİKA TİCARETİN ANAHTARI OLACAK
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “COVİD-19 Güvenli Turizm belgelendirme faaliyetleri; konaklama tesisleri, yeme içme tesisleri, turistik taşımacılık-tur operatör-rehber kuruluşları kapsamaktadır. COVİD-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgelendirme faaliyetleri ise üretim ve hizmet sektörün de faaliyet gösteren kuruluşları kapsamaktadır. Önümüzdeki dönemde her iki sertifika ulusal ve uluslararası ticaretin anahtarı olacak” dedi.

150 KRİTERDEN GEÇTİLER
TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, her iki belgelendirme programının dünyada ilklerden olduğunu ifade ederek,”Belgelendirme kriterleri kapsamında her iki kuruluşumuzda 150’ye yakın kriter titizlikle değerlendirildi. Önümüzdeki süreçte başta ürün/hizmet alan, üreten ve tedarikçi tercihlerin de COVİD-19 Güvenli Üretim/Hizmet-COVİD-19 Güvenli Turizm Belgesi’ne sahip kuruluşlar önemli rol oynayacaktır” dedi.

Belge almaya hak kazanan firmalara belgeleri, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz veTSE Samsun Belgelendirme Müdür Erol Kaygı tarafından verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz