Çorum Valisi Görevden Alınmalı

0

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Milli Mücadele döneminde İngilizlerin desteği ile gerici isyanlara destek veren ve idam edilen İskilipli Atıf’ın ölüm yıldönümünde devlet erkanın katıldığı törenle anılmasına tepki gösterdi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İskilipli Atıf Hoca’nın ölümünün 95’inci yılında kabri başında anılmasıyla ilgili eleştirilerin odağı haline geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği, Çorum Valisi’nin görevden alınmasını talep etti.

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Milli Mücadele döneminde İngilizlerin desteği ile gerici isyanlara destek veren ve Kuvayi Milliye’ye düşman Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf’ın ölümünün 95. yılında düzenlenen anma törenine; başta Çorum Valisi olmak üzere devlet erkânının katıldığını ve ‘vatan haini’ İskilipli Atıf için iadeyi itibar istendiğini çok üzülerek takip etmekteyiz. Mili Mücadeleye ve Milli devlete karşı çıkan, Kuvayı Milliyeciler’e karşı cihat ilan eden ve adi eşkıyalar diyen; suçu sabit olan bir vatan haini için yapılan bu tören, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kuruluş değerlerine aykırı suç işleme ve meydan okumadır. Bizler, yapılmak istenenlerin ve bu zihniyetin farkındayız. Herkes haddini bilmeli ve Çorum Valisi derhal görevden alınmalıdır” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz