Çöp Kutularında Ambalajlı Ürünler Dikkat Çekiyor

0

Samsun’da son dönemde objektiflere yansıyan görüntülerde çöp kutularının çevresinde ambalajlı ekmek-lavaş ve paketlenmiş sebze-meyvelerin konulması dikkat çekiyor

Son dönemde halk pazarlarında ‘tezgahlardan arta kalan sebzelerin’ ihtiyaç sahiplerince toplandığı görüntülerine yine çöp kutularından da sebze, meyve artıklarını toplayan bazı vatandaşlar objektiflere yansımış, siyasi parti temsilcilerince de gündeme getirilmişti.

Çöpten yiyecek arayışında olan vatandaşların objektiflere yansıyan görüntülerine uzmanlar, Pandemi’nin etkisiyle ekonomik sorunların çoğaldığı günümüzde ihtiyaç sahibi vatandaşların da arttığına dikkat çekiyor.

PAKETLENMİŞ ÜRÜNLER!
Ancak son dönemde çöp koyteynerlerinin çevresinde çekilen ‘paketlenmiş ekmek ve sebze’ görüntüleri ise merak konusu oldu. Görüntülerde marketlerden hayırseverler tarafından satın alınmış ambalajlı ekmek, lavaş, yine poşetlenmiş sebze meyvelerin ihtiyaç sahipleri için bırakıldığı düşünülüyor.

İLKADIM VE TERME’DE BENZER GÖRÜNTÜLER
Samsun’da bu şekilde hem İlkadım’da hem de Terme’de iki aynı görüntü çekildi. Terme’de çöp konteynerinin yanında poşetlenmiş sebze-meyve bırakıldığı görüldü. Bu poşetler ise ihtiyaç sahibi kadınlar tarafından alındı. Yine geçtiğimiz hafta kar yağışının ardından İlkadım’da ambalajlı paketler halinde ekmek ve lavaşlar çöp konteynerinin çevresinde görüntülendi. Cumhuriyet Caddesi’nde çekilen fotoğraflarda bir marketten alınmış son kullanma tarihi geçmemiş ‘ekmek-lavaşlar’ çöp kutusuna atılmamış, çöp kutusunun kenarına konulmuştu. Bu benzer görüntülerin çöpten yiyecek arayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hayırseverler tarafından yapıldığı düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz