Çin Malı Teraziye Geçit Yok

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde pandemi süresince sahada olan İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, semt pazarlarındaki denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Denetimlerde esnaflardan fiyat etiketlerini mutlaka tüketicilerin görebileceği yerde bulundurmalarını ve etiketsiz satış yapmamaları gerektiği konusunda uyaran ekipler, tüm uyarılara rağmen fiyat etiketi olmadan satış yapan esnaf ve pazarcı esnafına para cezası verileceği konusunda uyardı.

Ekipler, pazarcı esnafların terazilerini de denetleyerek, mühür zamanı gelmiş terazilerin kontrolleri, ayar kontrolleri gibi işlemleri de gerçekleştirdiler.

Pazarcı esnafı denetimlerden memnun olduklarını belirterek, “Hile yolunu seçmek isteyen esnafların önüne geçilmiş olunuyor. Vatandaşlara 3 kilo diye 2 buçuk kilo meyve sebze verilebilirler. Hem pazarcı esnafı hem de vatandaşlarda gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapmış olurlar” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise; “Özellikle Çin malı diye tabir ettiğimiz, ticarette kullanımı yasak olan terazilerin, ayarsız, damgasız olanlarının kullanımına müsaade etmiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz