Çimento Sektöründe En Fazla Kadın Çalışan Akçansa’da

0
Ladik ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Kadına dair" temalı seminer düzenledi. ( Ladik Belediyesi - Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Samsun’un Ladik İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem Projesi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ‘Kadına Dair’ semineri düzenlendi.

Seminerde toplumda kadın olmak, anne olmak ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusu Tüvana Okuma İstekli Çocuklar Eğitim Vakfı’nın uzman psikologları tarafından anlatıldı.

DİKKAT ÇEKEN ‘AYRINTI’
Akçansa Genel Müdür Umut Zenar, “İş hayatında en büyük kazanım, kadınların ve erkeklerin tüm karar aşamalarına eşit olarak katılım göstermesiyle elde ediliyor. İçinde bulunduğumuz toplumda cinsiyet eşitliğini sağlamak, kadınların güçlenmesine destek olmak, sosyal ve iş hayatında yerlerini daha da sağlamlaştırmak için tüm paydaşlarımızla birlikte sorumluluklar alıyoruz. Birlikte atılan her adımın büyük ses getireceğine ve eşit katılımlı bir iş ortamı yaratabileceğimize inancımız tam. Çimento gibi ağır bir iş kolunda, en fazla kadın çalışana sahip şirket olarak, kadın çalışanlarımızla omuz omuza çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Ladik 100. Yıl Ortaokulu’nda gerçekleşen seminere Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, Akçansa Ladik Fabrika Müdürü Devrim Özgür Demir, Akçansalı kadınlar, TOÇEV yetkilileri, veliler ve öğretmenler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz