Çiftçi Üretimi Durdurma Noktasına Geldi

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’nin önemli tarım alanlarından birine sahip olan Çarşamba’da çeşitli ziyaretlerde bulunarak, çiftçinin durumunu yerinde gördü.

Buluşmaya İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı, Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin ve parti üyeleri katıldı.

Covid-19 virüs salgını sonrası çiftçinin yaşadığı mağduriyeti değerlendiren Yaşar, “Yıllardır söylüyoruz, uyarıyoruz demiyorum artık. Ancak Covid-19 virüs salgını ve sonrasında yaşanan mağduriyetleri çözümleriyle birlikte tüm parti mensuplarımızla anlatmaya çalışmaktan dilimizde tüy bitti. Bu süreç daha fazla çözümsüz kalırsa esnafımızın büyük bir kısmının kepenk kapatma aşamasına geldiği gibi çiftçimiz de üretimi durdurma noktasına gelmiştir. Bir an önce umut verecek somut çözümler sunulmalıdır” dedi.

Çiftçi sorunlarının önceliğinin öneminin bir kez daha altını çizerek iktidara acil destek çağrısında bulunan İYİ Partili Yaşar, “Maalesef bu süreçte bir ülkenin temel ihtiyacının gıda, gıdanın da temel kaynağının tarımdan geçtiğini her fırsatta tarımı bitirme noktasına getirenlere anlatmaya çalıştık. Uzun zamandır önemi azaltılan ve dışa bağımlı hale getirilen tarımın ne denli önemli bir yere sahip olduğunu fark etmişlerdir diye umuyoruz. Şayet üreticiye bütün bu yaşananlara rağmen halen sahip çıkılmaz veyahut geç kalınırsa bedelini zaten ekonomik anlamda nefes almakta zorlanan bu millet öder. Aç kalırız, dışa bağımlı kalırız. İşte o zaman eyvah demek para etmez” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz