Çiftçi Çocuklarına YKS Hazırlık İndirimi

0

Ayvacık Ziraat Odası ve Çarşamba Fakültem Eğitim Kurumları arasında çiftçilerin üniversiteye hazırlanan çocuklarına yönelik protokol imzalandı.

2020-2021 eğitim-öğretim yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanacak olan Ayvacık Ziraat Odası’na kayıtlı çiftçilerin çocuklarına özel yapılan protokole göre Çarşamba Fakültem Eğitim Kurumları’nca yüzde 20 indirimli uygulanacak. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere de eğitim öğretim desteği verilmesi protokol kapsamına alındı.

Çarşamba Fakültem Eğitim Kurumları Kurucu Başkanı Hidayet Ergün ile Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı protokolü imzaladı. Eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Avcı, kırsaldaki gençlerin eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlaması konusunda her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Okul Müdürü Ergün ise, korona virüs salgınına yönelik kurum içerisinde gerekli hijyen önlemlerini aldıklarını belirterek, sosyal mesafe kuralına uygun sınıflar oluşturduklarını kaydetti. Ergün, güçlü eğitimci kadrosu, rehberlik ve eğitim koçluğu, birebir ders ve etütlerle gençleri sınava hazırladıkları söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz