CHP’li Türkel’den AK Parti’ye Hasan Uzunlar Tepkisi

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sosyal paylaşım hesabından ağır hakaretler eden AK Partili Hasan Uzunlar hakkında birşey yapılmamasını kınadı. Türkel, “Başkan Demir ve AK Parti İl Başkanı gereğini yapmalı” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sosyal paylaşım hesabından ağır hakaretler eden ve AK Parti İl Başkanlığı tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edilerek Grup Başkanvekilliği görevinden alınan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar ile ilgili birşey yapılmaması, CHP’nin tepkisini çekti.

AÇIKLAMA BEKLİYORUZ
Hasan Uzunlar’ın SAMULAŞ’ta ‘yönetim kurulu üyeliği’ ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerindeki görevlerinin devam etmesine tepki gösteren CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’yu kınadı. Türkel, “Büyükşehir Belediyesi çatısında Türkiye’nin kurucu idaresine söven bir kişinin bulundurulmasından utanıyorum. Samsun Milli Mücadele’nin yakıldığı yerdir. Samsun Atatürk’ün şehridir. Atatürk’ün şehrinde bu ülkenin kurucu ve bütünleştirici değeri olan Atatürk’e söven kişiye Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ve AK Parti İl Başkanı’nın sahip çıkmasını kınıyorum. Bu şehir ‘kötü bizimdir’ anlayışı ile yönetilemez. Bu kişiler kendine çeki düzen vermeli. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. AK Parti il başkanı ne yaptı? Samsun kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz” dedi.

Türkel, Uzunlar hakkında çok sayıda suç duyurusu yapıldığını belirterek, Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaretten yargılandığını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz