CHP’li Türkel: Vatandaş Kendisini Unutanı Asla Unutmaz

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, pandemi nedeniyle vatandaşların ve esnafların zor durumda olduğunu belirterek, son dönemde yaşanan intihar vakalarına dikkati çekti.

CHP’li Başkan Türkel, “Esnaf batmıştır iktidar yandaşa kıyak peşindedir. Ülkemizde ve şehrimizde esnafımız kan ağlıyor. Hizmetler sektörü batmıştır. Ekonomik kriz her geçen gün daha derinleşmektedir. Bizler ana muhalefet partisi olarak esnafımızın her isyanını dile getiriyoruz ama siyasal iktidarın öncelikleri farklıdır. Pandemi sürecinde Türkiye’de 1 milyon 300 bin esnafımıza ödenen desteğin tutarı 7 milyar Türk Lirası olduğu açıklandı. Esnafımızın vergi borçları 5 ay süreyle faizi karşılığında ertelendi. Esnafın elektriği kesiliyor, stopaj ve katma değer vergileri ödenmeye devam ediyor. Esnafımız perişan durumdadır, esnafımızın çalışanları perişan durumdadır. Ama yandaşa yine kıyak siyaseti devam etmektedir” dedi.

BU FERYADI ARTIK DUYUN
Vatandaşların ve esnafların feryatlarını iktidar partisinin duyması gerektiğini belirten CHP İl Başkanı Fatih Türkel, “Yeni İstanbul Havaalanı’nın 2018-2019 yılları için belirlenen kira bedeli 18 milyar Türk Lirası olarak ötelenmişken; 2020-2021 kirası da faizleriyle beraber ötelenmiştir. Tüm kamu ihalelerinin en ballılarını alan yandaş müteahhitler kollanarak esnaf yok sayıldı, tek kalemde yandaşın 36 milyar Türk Lirasını öteleyen AK Parti geldiği yeri unutmuştur. Bu günlerde gecekondular, işçiler, emekçiler ve emekliler unutuldu. Vatandaş bu zor günlerde kendini unutanları asla unutmaz. Sandıkta cevabı verir. Hemşehrilerimiz perişan duyun bu feryadı, önceliklerinizi gözden geçirin sizi bu göreve getiren halkımızdır, vatandaşlarımızdır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz