CHP’li Türkel: Uzunlar’ın İstifasından AK Parti Sorumludur

0

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sosyal medya hesabından hakaret eden ve bu nedenle yargılandığı mahkemece 10 ay hapis cezası alan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar ile ilgili MHP’nin istifa çağrısına AK Parti’den yanıt gelmemesi Cumhur İttifakı’nda kriz yaratmıştı. CHP’den Hasan Uzunlar ile ilgili flaş istifa çağrısı yapıldı. CHP İl Başkanı Fatih Türkel, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e gereğinin yapılması çağrısı yaptı.

KABUL EDİLEMEZ
10 ay hapis cezası alan Uzunlar’a AK Parti İl Başkanı Aksu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in neden sahip çıktığını soran CHP Başkanı Türkel, “Atatürk’ün şehri Samsun’da bu zihniyetteki bir kişinin belediye meclisinde yeri yok. AK Parti İl Başkanı istifasını alması gerekiyor. Sizin Genel Başkanınıza hakaret etseydi, yine kınama cezası mı verirdiniz? Mahkemece hapis ceza verdi. AK Parti’nin kınama cezası verdiğini duyuyoruz. Bu konuda henüz bir açıklama yapmadılar. Bu şahsın halen Samsun siyasetinde yer alması kabul edilemez” dedi.

BAŞKAN DEMİR BU ŞAHSI NEDEN ÖDÜLLENDİRİYOR?
AK Parti’nin Hasan Uzunlar’ın istifasını almamasının sahip çıktığı anlamına geldiğini söyleyen CHP’li Başkan Türkel, şöyle konuştu; “AK Parti’nin Atatürk düşmanı zihniyetine sahip bir kişiye sahip çıkması, Samsun için hem de Türkiye siyaseti açısından utanç vesikasıdır. Atatürk, bu ülkenin ortak değeridir. AK Parti, aklını başına almalıdır. Eğer AK Parti Hasan Uzunlar’ın istifasını almazsa, mahkemece tescil edilen Atatürk’e yapılan hakaretleri kabul etmiş olacaktır.Samsun bunu kabul etmez. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de Hasan Uzunlar’a ödül gibi görevler vermiştir. Uzunlar’ın İl Encümen üyeliği, SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve OSB heyetinde ki görevleri devam ediyor. Başkan Demir’den de açıklama bekliyoruz. Bu kişiyi neden ödüllendiriyor? Ne yapmaya çalışıyor?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz