CHP’li Türkel: Denetimi Ben İstedim

0

CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle Samsun’a gelen Adana Milletvekili Orhan Sümer ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Samsun İl ve İlkadım İlçe Başkanlıkları’ndaki denetim çalışmalarını tamamlayarak, Ankara’ya döndü.

Genel Merkez tarafından yapılan görevlendirme üzerine geldiklerini Samsun’da denetim çalışmaları kapsamında İl Başkanı Fatih Türkel ve İlçe Başkanı Metin Telatar’la görüşen Milletvekilleri Sümer ve Aytekin, son dönemde sosyal medyada paylaşılan bazı iddialar üzerine bazı parti mensupları ile tek tek görüştü ve bilgi aldı.

KILIÇDAROĞLU’NA SUNULACAK
Yaptıkları denetim çalışmaları sırasında partinin karar, gelir-gider, demirbaş defterlerinin usulüne uygun olup olmadığını da inceleyen Milletvekilleri Sümer ve Aytekin, hazırladıkları raporla birlikte Ankara’ya döndü. Rapor, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, yapılan denetimin kendi talepleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini söyledi.

BİZDE RAPOR HAZIRLAYACAĞIZ
CHP Samsun İl Başkanlığı yönetimini ve CHP İlkadım İlçe Başkanlığı yönetimini hedef alan sosyal medya paylaşımları üzerine 17 ilçe başkanı ile basın toplantısı düzenleyerek tepki açıklaması yaptıklarını hatırlatan Başkan Fatih Türkel, “O toplantıda da söylediğimiz gibi elinde bilgisi ve belgesi olan savcılığa gitsin dedik. Biz CHP genel merkezinden denetim yapılmasını talep ettik. Milletvekillerimiz Samsun’a geldi ve il başkanlığı ve İlkadım İlçe Başkanlığı’nın gelir-gider bütçelerini inceledi. Hazırlayacakları raporu genel merkeze sunacaklar. Bizde rapor hazırlayıp sunacağız. Bu denetim tamamen bizim talebimizle gerçekleştirilmiş bir denetimdir, yanlış anlaşılmasın” diye konuştu.

O ÜÇ KİŞİ DİSİPLİNE SEVKEDİLDİ
CHP İl Başkanlığı ve CHP İlkadım İlçe Teşkilatı’nı hedef alan paylaşımlara imza atan kişilerin disiplin kuruluna sevk edildiğini belirten CHP’li Türkel şunları kaydetti; “Bizim başımız dik anlımız ak. CHP’yi yerelde ve genelde iktidar yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçelerimizde hayır çarşıları açtık, pandemi sürecinde vatandaşlarımıza yardımlarda bulunduk. Göreve geldikten sonra tüm zamanımızı vatandaşların sorunlarıyla dertlenerek geçiriyoruz. Tüm gücümüzü partimizin başarısı için harcıyoruz. Bizim yaptığımız faaliyetler şeffaf ve hesap verilebilir. Bizi ve İlkadım ilçe teşkilatını hedef alan 3 kişi disiplin kuruluna sevk edilmişlerdir. Yine söylüyoruz, elinde bilgi ve belgesi olan lütfen savcılığa gitsin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz