CHP’li Neslihan Hancıoğlu: Tüccar Hesabıyla Kamu Hizmeti Olmaz

0

CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Ladik PTT Müdürlüğü’nün şubeye dönüştürülerek; Havza’ya bağlanmasına tepki gösterdi. Hancıoğlu, “Vatandaş kamu hizmetlerinden mahrum bırakılamaz” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Ladik’teki kamu kurumları ve kamusal hizmet sunan birimler, ilçeyi teker teker terk ediyor” dedi.

LADİK’İ TERK EDİYORLAR
CHP’li Vekil Hancıoğlu açıklamasında şunları kaydetti: “Askerlik şubesi, komando bölüğü kısa süre önce başka bir ilçemize taşındı. Bankalar, şubelerini kapattı. İlçenin elektrik dağıtım hizmetini sunan kuruluş, ilçedeki şefliğini kapattı. PTT Merkez Müdürlüğü şubeye dönüştürülüyor ve PTT Bank işlemleri, HGS işlemleri gibi hizmetler, 30-40 kilometre uzaktaki bir başka ilçede verilecek. Kurumun gerekçesi, müdürlüğün iş ve işlem potansiyelinin düşük olması ve zarar edilmesi. Böyle bir gerekçe tüccar mantığıyla, kâr-zarar hesabı yapılarak vatandaşımızın kamu hizmetinden mahrum bırakılmasıdır. Kamusal nitelikli hiçbir hizmet, kâr-zarar hesabıyla sunulamaz! Vatandaşımız, kamu hizmetlerinden mahrum bırakılamaz! Bu yanlıştan derhal dönülmeli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz