CHP’li Hancıoğlu, Bakan Soylu’ya ‘Rüşvet ve Zimmet’i Sordu

0

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, rüşvet almakla suçlanan ve halen tutuklu bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K.’nın hem son görevi, hem de önceki dönemde görev yaptığı belediyelerdeki iş ve işlemleri hakkında Mülkiye Teftiş Kurulu’nca yürütülen bir soruşturmanın olup olmadığının açıklanmasını istedi.

CHP’li Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet skandalını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle hazırladığı bir önergeyle TBMM gündemine taşıdı.

Önergesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Mali Hizmetler Daire Başkanı’nın rüşvet iddiasıyla tutuklanmasına ilişkin süreci özetleyen Hancıoğlu, “Suçlamaların hedefindeki bürokratın hem son dönem görevi, hem de önceki dönemde görev yaptığı belediyelerdeki tüm iş ve işlemleri idari yönden de muhakkak soruşturmalıdır” dedi.

CHP’li Vekil Hancıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan şu soruları cevaplamasını istedi: “Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. hakkında yürütülmekte olan adli soruşturma sonuçlanmış mıdır?Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet ve zimmet iddialarına ilişkin olarak, Mülkiye Teftiş Kurulu’nca başlatılmış bir inceleme/soruşturma bulunmakta mıdır? Varsa hangi aşamadadır? Yoksa, neden bu işlem gerçekleştirilmemektedir? Hakkında rüşvet ve zimmet iddiaları bulunan şahsın geçmiş dönemde görev yaptığı belediyelerdeki iş ve işlemleri hakkında Mülkiye Teftiş Kurulu’nca başlatılan herhangi bir inceleme/soruşturma bulunmakta mıdır? Varsa hangi aşamadadır? Yoksa, neden bu işlem gerçekleştirilmemektedir?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz