CHP’li Belediyeler Yapıyor Başkan Demir Neden Yapmıyor?

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ‘EvdeKal’ çağrılarına uyan vatandaşların ‘yükselen faturalar’ diyerek sıkça dile getirdiği ve hükümetten sevindirici haber beklediği doğalgaz ve elektrik faturaları ile ilgili EPDK’nın yaptığı düzenlemeyi eleştirdi.

Türkel, “Birçok ülke doğalgazı, elektriği ve suyu ücretsiz vereceğini açıklarken, EPDK’nın yapmış olduğu açıklama tamamen vicdansızlıktır” dedi. Fatih Türkel, “Hükümet ‘evde kal’ demekte ama kimse vatandaşın evine götüreceği ekmeğin hesabını yapmamaktadır. Hükümeti enerji faturaları ile ilgili gerekeni yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞ İNDİRİM BEKLİYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’e seslenen ve içme suyunda indirime gidilmesinin elzem olduğunu anlatan CHP İl Başkanı Türkel, şöyle konuştu; “CHP’li belediyeler suda yüzde 50 indirim yaptı, sokakta maske dağıtıyor, gıda kolileri dağıtıyor vatandaşına destek oluyor. Hepsi bir tarafa arkanızda müthiş bir iktidar desteği var. Bizim belediyelerimiz gibi İçişleri Bakanlığı’ndan baskı görmüyorsunuz, kredi almanıza hükümet tarafından engel çıkarılmıyor, İller Bankası ödeneklerinize el koyulmuyor. Yaşam için olmazsa olmaz en temel ihtiyaç olan suya, tüccar zihniyetini bir tarafa bırakıp, en azından yüzde 50 indirim yapmanızı bekliyoruz, neden yapmıyorsunuz?”

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’nun açıklamalarını da değerlendiren Türkel, “Hükümet elektrik ve dogalğaz faturalarına destek verecek mi vermeyecek mi? Vatandaşa ‘Evde kal’ demenin karşılığı olmalı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz