CHP’li Belediyeler Adeta Destan Yazdı

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı, ‘Yerelden Genele Halkın İktidarı’ temalı bir toplantı düzenledi. CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin mazbatasını aldığı günden beri hacizlerle, hükümetin müfettişlerinin eliyle didik didik edildiğini ve baskıyla mücadele ettiğini savundu.

AMAÇLARI ATAKUM’U GÜÇSÜZ ÇARESİZ BIRAKMAK
Fatih Türkel, “İl Bank, çifte standart uyguluyor bırakın belediye ödeneklerinde hakkaniyeti Atakum Belediyesi’ne iş yapan mütahitlerin hak edişlerini ödemiyor, devlet bankaları kredi vermiyor, özel bankalara birileri yanaşmayın diye sopa gösteriyor. Amaç belli Atakum Belediyesi’ni güçsüz ve çaresiz bırakmak. Buradan oyun kurmaya çalışanlara sesleniyorum. Atakum Belediye Başkanımızın arkasında babaların alınteri, anaların gözyaşı, CHP’ye oy veren binlerce Atakumlunun yüreği var. Cemil Deveci’nin arkasında koskoca CHP örgütü var. Başkanımızı kurda kuşa yem etmeyiz” dedi.

Türkel, “Ülkemiz pandemi belası ile mücadele ederken, bu süreçte bile iktidarın engellemeleri ve türlü zorbalıklarına rağmen Samsun ve Türkiye kamuoyunda en başarılı belediyeler CHP’li belediyeler, Samsun’un en başarılı belediyesi de Atakum Belediyesi’dir” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR STARTINI VERDİK
“Cumhuriyet Halk Partisi iktidara yürüyor” diyen CHP’li Başkanı Türkel, şöyle konuştu; “Bunun en büyük göstergesi belediyelerimizin Türkiye’de ve Atakum’da estirdiği rüzgardır. İktidarın tüm engellemelerine rağmen belediyelerimiz adeta destan yazıyor; olması gerektiği gibi halkçı belediyecilik anlayışı ile garibanın yoksulun yanında vatandaşlarımızın umutlarını yeşertiyor. İlçe örgütlerimizle, meclis üyelerimizle iktidar startımızı verdik, bugünden tezi yok gece gündüz, köy bucak demeden vatandaşımızla kucaklaşıp, halkın iktidarını birlikte inşa edeceğiz.”

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin de söz alarak belediyenin bugün ve gelecekteki vizyonu ve projeleri hakkında bilgi verdi.

‘Yerelden Genele Halkın İktidarı’ vizyonu çerçevesinde teknik sunumların ardından ilçe başkanlarının ve belediye meclis üyerinin soru cevep ve öneriler kısmı ile toplantı son buldu. Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz