CHP’li Başkanlar Yarışıyor, Samsun Büyükşehir İzliyor

0

Millet İttifakı’nın CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, korona virüs nedeniyle zor günler geçiren vatandaş ve esnaflar için adeta seferber oldu.

Başkanlar Yavaş ve İmamoğlu adeta gönüllere dokunan yardım ve destek kampanyanlarının öncüsü oluyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ise vatandaşlara ve esnaflara yönelik gözle görülür bir yardım kampanyası bulunmuyor.

BİRBİRİYLE YARIŞIYORLAR
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bakkallarda biriken veresiye borçlarının kapanması için öncü oldu. İşsiz kalanlara nakdi destek sağladı, yemek ve gıda yardımında bulundu. Ayrıca suda yüzde 50 oranında indirime gitti. Yavaş, tarım üreticilerininde ürettiği ürünleri belediyenin alacağı taahhüdünde bulundu. Başkan Yavaş, bu süreçte yine onlarca sosyal sorumluluk projesine imza attı.

ASKIDA FATURA PROJESİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise zorda olan esnaf ve vatandaşa gıda yardımları ulaştırdı. Üreticilere alım garantisi verdi. İmamoğlu, son olarak askıda fatura projesi başlattı. İSKİ ve İGDAŞ faturalarını ödemede güçlük çeken vatandaşlar için başlatılan askıda fatura kampanyasına binlerce hayırsever katıldı, kısa sürede 31 bin 460 ailenin 4 milyon 113 bin 691 liralık faturası ödendi. İBB Başkanı İmamoğlu, çok sayıda belediyeye de örnek olan projelere imza attı.

SAMSUN’DA VEFA GRUBU VE
İLÇE BELEDİYELER ÇALIŞIYOR
Koronavirüs sürecinde Millet İttifakı’nın diğer büyük kentlerdeki belediye başkanları da adeta sosyal sorumluluk projeleriyle yarışırken, milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştı. Samsun Valiliği öncülüğünde, ilçelerde Kaymakamlık ve belediyelerin işbirliğinde Vefa Sosyal Destek Grupları dara düşmüş vatandaşlar için canla başla çalışırken, belediyeler de yardım için seferberlik ilan etmiş durumda.

DİKKAT ÇEKİCİ KAMPANYA YOK
Samsun’da Büyükşehir Belediyesi tarafından dükkanını kapatan esnafa, virüs nedeniyle evinde bulunan vatandaşlara yönelik gözle görülür bir yardım kampanyası bulunmuyor. Vatandaşlar ve esnaflar, bu zor günlerde kendilerine uzanacak yardım elini beklerken, Büyükşehir Belediyesi bu süreçte ‘projesiz’ bir şekilde, rutin işlerle vatandaşa ulaşıyor. Başkan Mustafa Demir, koronavirüs sürecinde ne suda indirim yaptı ne de gönüllere dokunan bir projeyi hayata geçirdi. Hatta SASKİ, ‘kıyas fatura’ ve ‘sayaç değişim ücretleriyle’ zorda olan vatandaşın faturasını yükseltti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz