CHP’li Başkan Türkel: Millet Can Derdinde Bunlar Kanal

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Kanal İstanbul projesi kapsamında tarihi köprüleri taşıma ihalesine atıfta bulunarak; “Ülkemiz corona virüs tedbirleri kapsamında hükümet tarafından adı konulmasa da OHAL yaşamakta, hizmet sektörü tamamen durmuş küçük ve orta ölçekli esnaf perişan, çalışanları ve işinden çıkarılmış gariban işçilerimiz ekmek alma derdine düşmüşken, millet can derdindeyken, hükümetten bir umut destek beklerken gerçekleştirilen ihale tam bir hayal kırıklığıdır” dedi.

Yazılı açıklama yapan Türkel, Kanal İstanbul projesinin ihalesinin düzenlenmesine tepki göstererek, “Ülke yangın yeriyken önceliği insan hayatı olması gerekenlerin, memurlarına maske taktırarak yaptırdığı ihale görüntüleri, rantiye hırsları yüreğimizi kanattı, AK Parti’nin rant ekonomisi ve hırsı ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi” dedi.

HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN
CHP’li Başkan Türkel, şöyle konuştu; “Şuan milyonlar sizden çare bekliyor. 100 milyar TL virüsle mücadele bütçesi açıklanırken, 110 milyar TL bütçeli Kanal İstanbul projesine başlamak vicdanlara sığmaz. Buradan hükümete sesleniyoruz. Biran önce söz konusu projeyi durdurun. Kamu özel sektör işbirliği ile yapılan geçiş garantili yol, tünel ve köprülere hükümetin ödemesi gereken para 9.1 Milyon TL’yi erteleyin. Şehir hastanelerine yapılacak müteahhit ödemelerini erteleyin. Eğer ortada bir çile varsa millet çeker, lakin herkes üzerine düşen görevi yapsın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz