CHP’den Milyonluk Arsa Satışına Tepki

0

CHP’li Başkan Vahit Perçin, Bafra Belediyesi’nin borçtan dolayı SGK’ya devrettiği ‘makine ikmal arsası’nın satışına tepki gösterdi. Perçin, “Milyonluk arsadan belediyenin ne kadar borcu silindi” diye sordu.

Bafra Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin’in ikinci döneminde meclis kararı ile borçlarına karşılık Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) verdiği Makine İkmal Müdürlüğü arsası, ihale ile satışa çıkarıldı.

SGK tarafından yayınlanan ihale dosyasına göre, 4.820 metrekarelik arsaya 3 milyon 695 bin muhammen bedel biçildi. İhale 5 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek.

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, arsa satışına tepki gösterdi. Perçin, “Büyükşehir Yasası çıktığı günden bu yana Bafra Belediyesi, kendi iç ödemelerini yapamayıp, arsa satmaya devam ediyor” dedi.

ORAYA KİMLER GÖZ DİKTİ?
Belediyenin SGK’ya olan borcundan dolayı devrettiği makine ikmal biriminin Gazi Paşa Mahallesi’ndeki kullandığı arsanın satışa çıkarıldığını belirten CHP’li Başkan Perçin, şöyle konuştu; “Bafra’nın tüm gelir düzeyini Samsun Büyükşehir’e taşıyıp, neden ilçeyi bu kadar hor kullanıyorsunuz. Bu arsa neden borçlara karşılık verildi. SGK, Bafra Belediyesi’nin ne kadar borcunu sildi? İki kamu kurumu borçlara karşılık anlaşamadı mı? Oraya kimler göz dikti? Arazinin planı değiştirilerek, ticaret alanına dönüştürüldü. Bunlar hep kafamızdaki soru işaretleri. Belediye araçları nereye taşınacak? Kamuoyuna konuların acil şekilde açıklanmasını bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz