CHP’den Mezaryeri Zamlarına Tepki

0

CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin mezar yerlerine yaptığı zamlara tepki gösterdi. Telatar, “Siyasi iktidarın yanlış ekonomi uygulamaları ile hayatımız her geçen gün pahalılaşıyor. Ancak; Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı zam kararı ile artık ölmek de pahalılaştı” dedi.

15 BİN LİRAYA MEZARYERİ
Büyükşehir Belediyesi’nin mezar yerlerine yüzde 50 oranında zam yaptığını söyleyen CHP’li Telatar, “Derecik Mezarlığı’nda birinci mezar yeri 200 TL, ikinci mezar yeri 500 TL olurken, cenazesiz durumda mezar yeri fiyatı 8 bin 260 TL oldu. Mezar yerleri, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında 10 bin TL’den, 15 bin 360 TL’ye çıktı. İlkadım sınırlarımızda bulunan bu mezarlıklarda, mezar yerlerine yapılan zamlar, başta İlkadım halkını oldukça kötü etkilemiştir” dedi.

SANDIKTA HALK DERS VERECEKTİR
Vatandaşların zor durumda olduğuna dikkati çeken CHP’li Başkan Metin Telatar, şöyle konuştu, “Hayatın her alanına gelen zamlarla insan yaşamı bir çile haline dönüştü. Bu yetmezmiş gibi artık ölmek de zamlandı. AK Parti yönetimi her şeyi rant olarak gördüğü için, belediye hizmetlerinin bir kamu hizmeti olduğunu unuttu. Samsun halkı AK Partili belediye yönetiminde ilk defa ölülerinin rehin kalması tehdidi ile karşı karşıya geldi. Halkımızın, ekonomiyi yönetemeyen iğneden ipliğe her şeye zam yapan bu siyasi iktidara, sandıkta ciddi bir ders vereceğine inancımız tamdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz