CHP’den Ladik’e Hayır Çarşısı

0

CHP’nin Samsun’da başlattığı ‘iyilik hareketi’ bütün hızıyla yayılıyor. İl Başkanlığı’nın şimdiye kadar Samsun’un 9 ilçesinde hizmete açtığı ‘Hayır Çarşıları’na bir yenisi de Ladik’te eklendi.

Ladik Hayır Çarşısı’nın açılışına Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İl Başkanı Fatih Türkel, Ladik İlçe Başkanı Özgür Ay, İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, kadın kolları üyeleri ve çok sayıda partilinin yanı sıra Ladikliler katıldı.

SENDEN-BENDEN AYRIMCILIĞI
İl Başkanı Fatih Türkel, siyasetin bir iddia ve hizmet işi olduğunu belirterek, “Siyaset için yollara düşenler hizmeti en iyi ben yaparım diye ortaya çıkarlar. İyi yapanlar sandıkta ödülünü alır, kötü yapanlar da gereğini görürler. Siyaset bazen bu memleketin evlatlarını, çocuklarını ‘bana oy veren- vermeyen’ diye ayırıyor. Alevi,Sünni,Laz, Kürt, Abaza, Çerkes, senden ve benden diye ayırıyor. Biz bu ülkenin evlatlarıyız, asıl sahipleriyiz. Sağcısıyla solcusuyla Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle, Kurtuluş Savaşı’nda sırt sırta vermiş, bu memleketi savunmuş, tek derdi bayrak, tek derdi memleket olan Cumhuriyet Halk Partili dostlarınızız” diye konuştu.

VATANDAŞIMIZ ZOR DURUMDA
Dünyanın ve Türkiye’nin bugünlerde koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğini, birçok vatandaşımızın pandemi nedeniyle hayatını kaybederken, işyerlerinin kapandığını, çok sayıda vatandaşın da işinden aşından olduğunu hatırlatan CHP’li Başkan Türkel, “Biz de tam bugünlerde değilse ne zaman diye hareket ederek, Samsun’un 17 ilçesinde dertlerinize çare olmak için, azdan az çoktan çok bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında 17 ilçemizde teyakkuz halindeydik. Köy köy, bucak bucak, sokak sokak gezerek vatandaşımızın yarasını sarmaya, sizlerin derdinize çare olmaya çalıştık” dedi.

dav

AYRIMCILIK ARTIK BİTSİN
Bugün de hayır çarşılarının 9’uncusunu Ladik’te açtıklarını vurgulayan İl Başkanı Türkel, şöyşe konuştu; “Dostlarımızın imece usulüyle topladığı yardımları Ladikli hemşehrilerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. Yalnız şunu bilin ki bu hayır çarşısı sadece CHP’lerin değildir. Ladikli hemşehrilerimizin, darda olan, zorda olan ihtiyaç sahibi bütün dostlarımızın tapulu malıdır. Bu hayır çarşısı sizin mülkünüzdür, ocağınızdır. Helalinden toplanmış bu yardımları, ananızın ak sütü gibi helal olan bu yardımları dostlarınızla paylaşın. Bugün dar gününüzde yanınızda olmaya geldik. Bundan sonra ne darlığınız varsa, Ladikli hemşehrilerimizin ne sıkıntısı varsa yanınızda olmaya devam edeceğiz.”

Ladik Hayır Çarşısı’nın açılış kurdelesi alkışlarla kesildikten sonra CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve beraberindekiler Ladik İlçe Kaymakamı Sedat Sezik’i makamında ziyaret etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz