CHP Samsun’dan Atatürk Anıtı’nda Buluşabilirdik Çıkışı

0

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları korona virüs tedbirleri kapsamında sade törenlerle kutlandı. CHP Samsun İl Başkanlığı, Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Törende İstiklal Marşı çoşkulu bir şekilde okundu, ardından anıta çelenk ve karanfil bırakıldı.

CHP İl Başkanı Fatih Türkeli “Örgütümüz adına Ata’mızın huzuruna çıktık. Görevimizin gereğini yerine getirdik. Mustafa Kemal’in Milli Mücadele’nin ilk kıvılcımını çaktığı Samsun’dan, tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Bugün burada Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de görmek isterdik ancak ne yazık ki gelmediler. Sosyal mesafe kuralına uyarak çelenk koyabilirdik hep birlikte. Ancak 18 yıldır bahanelerin arkasına gizleniyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Törene CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, Canik İlçe Başkanı Bülent Kutbay ve bazı sivil toplum üyeleri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz