CHP Samsun’a 20 Bin Kişi İş Talep Etti

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü’nün 2020 yılını kapsayan Samsun’daki işsizliğin azaldığına dair yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Kendisine ulaşan bir mesajı paylaşarak cevap veren Türkel, “Bize her gün bu mesaj gibi onlarca mesaj geliyor” dedi.

CHP’li Türkel, “Kimi evimde ekmeğim yok, kimi işsizim mesajları atıyor. Sadece bizim elimizdeki iş başvuru sayısı 20 binin üzerindedir. Pandemi’nin başladığı Mart 2020’den bu yana hizmetler sektörü çökmüş, lokanta, kahvehane, servisçi, kantinci, tuhafiye, giyim sektörleri batmış, çiftçilerin tarlaları, tarım araçları haciz ediliyor, insanlar işsizlikten kırılıyor evine ekmek götüremiyor. TÜİK,’ işsizlik azalmış!’ diyor. Buna kargalar bile güler” diye konuştu.

Başkan Fatih Türkel, TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü yetkililerinin talimatla hareket ettiklerini iddia etti. Türkel, şöyle konuştu; “TÜİK Bölge Müdürlüğü, ya amirleri gibi saraydan aldıkları talimatla gene hülle yapıyor; ya şehirleri karıştırdı ya da hesap makineleri bozuk. 4 kentin işsiz sayısı 91 bin değil, 350 bindir. Milletin aklı ile dalga geçmeyi bırakın, işinizi ahlaklıca yapın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz