CHP Samsun: Süreci Takip Ediyoruz

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’ne inşa edilen biyokütle enerji santrali ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, hakkında mahkeme kararları bulunan santralin mühürlenmesini olumlu bulduklarını, süreci yakından takip ettiklerini söyledi.

CHP’li Başkan Türkel, “Kaçak olarak ve hakkında 3 ayrı mahkeme kararına rağmen, Kaymakamlık ve Çarşamba Belediyesi’nce mühürlendiği iddia edilen inşaatta çalışmalar devam etmektedir. Mühürleme işleminin göstermelik olduğu, santral işletmecilerinin çalışmalarına, herkesin ve jandarmanın da gözü önünde çok sayıda araçla gece gündüz devam ettiği çevre örgütleri, STK’ların takibi ve bölge sakinlerinin paylaşımlarından, milletvekillerimizin olaya direkt olarak müdahalesinden anlaşılmıştır. Yöre halkından almış olduğumuz bilgi ve belgelere dayanarak söylüyoruz ki; santral inşaatı hala devam ediyor, tesise enerji hatları çekiliyor, inşaat alanına beton mikserleri ve TIR’lar girip çıkmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek’in, Samsun Valisi Osman Kaymak’la görüştükten sonra mühürleme işlemi için adım atıldığını söyleyen İl Başkanı Türkel, “Valimiz, söz konusu mahkeme karar ihlalleri ile ilgili olarak gerekli işlemin yapılacağını ayrıca yasaların ve kararların uygulanması talimatlarının tarafından verileceğini milletvekillerimize iletmiştir. Samsun’da devletimizin en üst düzey temsilcisi olan valimizin sözlerine güveniyor, samimiyetine inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz