CHP Samsun: Biz Sahadayız Yardımlar Nerede?

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, korona virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan ve yardıma muhtaç kişilere binlerce koli gıda ulaştırdıklarını açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i eleştirdi.

Samsun’da esnafın ve vatandaşların zor durumda olduğunu söyleyen Türkel, “Samsun’da ilçe örgütlerimizle kapı kapı geziyoruz. Evlerdeki durumu görüyoruz. Vatandaşlarımız yiyecek ekmeğe muhtaç. Biz temaslarımızda Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşan ne bir yardım nede gıda kolisi gördük, duyduk” dedi.

SUDA İNDİRİM TALEBİ BİLE REDDEDİLDİ
Samsun’da en basit olarak suda indirim taleplerinin Büyükşehir Belediyesi’nce reddedildiğini hatırlatan CHP İl Başkanı Türkel, “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanlarımız gönüllere dokunan hizmetler yapıyorlar. Suda indirim yaptılar, yardıma muhtaçlara gıda yardımı ve sıcak yemek götürüyorlar. Samsun’da biz bunları göremedik. İstanbul ve Ankara’da yapılanlar kentte yapılabilir. Büyükşehir Belediyesi’nin dev bir bütçesi var. Neden vatandaşın bu zor gününde yanında olmuyor? Vatandaşın bu zor gününde Büyükşehir Belediyesi olmayacakta ne zaman olacak? Söylemleri sahada görmek istiyoruz. Siyaset ayrı vatandaşa el uzatmak ayrı. Biz konuya bu açıdan bakıyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşa el uzatın” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz