Ceyhun Karaca: İYİ Parti’de Güçlü Yönetim Olacak

0

İYİ Parti’de resmi olarak ilk başkan adaylığını açıklayan isim Eczacı Cemal Ceyhun Karaca oldu. Karaca, İYİ Parti Samsun İl Başkan Adaylığı açıklamasını İYİ Parti İl Binası’nda yaptı. Pandemi nedeniyle önlemler alınarak ve az bir katılımla yapılan açıklamada, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Av. Recep Güleroğlu da hazır bulundu.

GENÇ VE DİNAMİK BİR YÖNETİM OLACAK
Başkan Adayı Karaca, “Bu yarışta İYİ ve kötüyü seçmeyeceğiz. İYİ bir yapıyı hep birlikte nasıl daha iyi yaparız arayışındayız. Ben Ceyhun Karaca olarak kuruluş aşamasından bugüne kadar İYİ Parti için partimin saflarında mücadele eden bir kardeşinizim. Genç bir il başkan adayı olarak bu göreve talibim. Amacımız İYİ Parti’nin önce Samsun, sonra Türkiye’de iktidar olmasıdır. Genç, çalışkan, dinamik ve tecrübeli kadrolarla hiçbir kutuplaşmaya, hesaplaşmaya, olumsuzluğa mahal vermeden, birleştirici, bütünleştirici ve kucaklayıcı kişisel menfaat ve çıkar hesabı gözetmeksizin çalışmak ve başarılı olmak için aday oluyorum” dedi.

SAMSUN’UN SORUNLARINI VE ÇÖZÜMLERİ BİLİYORUZ
İYİ Parti Başkan Adayı Ceyhun Karaca açıklamasına şöyle devam etti; “Ben ilçe yönetiminden geliyorum. İlçelerimizin, Samsun’umuzun, Türkiye’mizin ve insanlarımızın sorunlarını biliyorum, çözümlerini de biliyorum. Samsun’un dertlerini dert edinmek, teşkilatlar arası dayanışmayı arttırmak, gücümüzü ilçe teşkilatlarımızdan alarak, güçlü ilçe, güçlü il, güçlü yönetim ile hedeflerimize ulaşacak, Samsun teşkilatlarının genel merkezde daha güçlü temsil edilmesini sağlayacağız. İYİ Partililer az zamanda çok büyük işler yaptı. Bunun en güzel kanıtı tüm engellemelere rağmen liderimiz Sayın Meral Akşener’le partimizin geldiği noktadır. Ne kadar çok çalışırsak ülkemizin ve milletimizin hak ettiği hizmete, İYİ bir geleceğe o kadar çabuk ulaşacağımızdan şüphemiz yoktur. Pandemi sebebi ile açıklamamı kısa tutuyor ve konuşmamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün şu sözleriyle tamamlıyorum: “GENÇLER! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır!”

İLÇE BAŞKANLARI HAZIR BULUNDU
İYİ Parti Samsun İl Başkan Adayı Cemal Ceyhun Karaca’nın adaylık açıklamasında Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Canik İlçe Başkanı Mustafa Keleş, Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin, Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz, Terme İlçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, Alaçam İlçe Başkanı Dursun Ayvaz ve Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ile partililer de hazır bulundu.

ECZACI CEMAL CEYHUN KARACA KİMDİR?
Ezcacı Cemal Ceyhun Karaca İstanbullu’dur. Öğretmen anne babanın ikinci erkek evladı olarak 1979 yılında Tarsus’ta dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, lise öğrenimini Mersin’de Özel Toros Koleji’nde tamamlamıştır. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Askerlik görevini Ankara Kara Harp Okulu’nda yedek subay olarak tamamlamış, 2003 yılında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama İstanbul bölgesinde çalışma hayatına başlamıştır.

2007 yılında Samsun Atakum ilçesine yerleşmiştir. İlk eczanesini 2007 yılında 19 Mayıs İlçesi’nde açmış daha sonra 2010 yılında İlkadım/Hançerli Mahallesi’ne taşımıştır. Samsun Eczacı Odası SUT komisyon üyeliği yapmış ve halen de oda bünyesinde denetmen eczacılık görevini sürdürmektedir.

Siyasi hayatına 2009 yılında MHP Atakum İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ile başlayan Ceyhun Karaca, sırasıyla ilçe başkan yardımcılığı, ilçe başkan vekilliği ve genel merkez üst kurul delegeliği görevlerinde bulunmuştur. 2015-2016 yıllarında olağanüstü kurultay süreçlerinde Meral Akşener lehine imza veren delegelerdendir.

Karaca, Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti kurucularındandır. 2018 yılında yapılan Atakum İYİ Parti İlçe Başkanlığı seçiminde ilçe başkan yardımcılığı ve 2018-2020 yılları arası teşkilatlanmadan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı ve ilçe başkan vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Karaca, İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam’ın sağlık nedeniyle göreve ara verdiği dönemlerde vekaleten bir yıl kadar Atakum İlçe Başkanlığı görevini de sürdürmüştür. 2004 yılında Samsun Atakumlu Birsen Karaca ile evlenen Cemal Ceyhun Karaca, biri 8 diğeri 12 yaşında iki kız çocuğu babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz