Çetin Kış Şartlarında Yardımlar Aksamadı

0

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde kar yağışının etkili olması nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve yaban hayvanları için seferberlik başlatan Tekkeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, evlere sıcak yemek ulaştırdı, hayvanlara da beslenmeleri için mama bıraktı.

EVLERE SICAK YEMEK
Sosyal Yardım ekipleri, kar yağışına rağmen ilçede yemek yapamayacak durumdaki yaşlılar, ihtiyaç sahipleri ve korona virüsü salgını nedeniyle evde karantinada olan vatandaşları unutmadı. Ekipler, zorlu hava şartları ve koşullarda çetin mücadeleler vererek, ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemeklerini ulaştırdı.

YABAN HAYAT UNUTULMADI
Kırsal bölgelerde ve kent merkezinde sokak hayvanlarını da unutmayan ekipler, kentin belirli noktalarına konuşlandırılan beslenme noktalarına yem ve mama takviyesi yaptı. Ekipler, hayvanların soğuk kış şartlarında aç kalmaması için adeta seferber oldu.

BAŞKAN TOGAR’DAN TEŞEKKÜR
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, soğuk ve çetin kış günlerinde ihtiyaç sahiplerine ve yaban hayatta yaşam mücadelesi veren hayvanları için sahada olan ekiplere teşekkür etti. Başkan Hasan Togar, “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçemizin dört bir yanında yemek yapamayacak durumdaki yaşlılarımız, ihtiyaç sahipleri ve korona virüsü nedeniyle evde karantinada olan vatandaşlarımıza her türlü hava şartına rağmen sıcak yemeklerini ulaştırmaya devam ediyor” dedi.

HZ. ÖMER’İN EMRİNİ YERİNE GETİRİYORUZ
Hz. Ömer’in (r.a.) “Dağlara buğdaylar serpin. ‘Müslüman ülkede kuşlar aç’ demesinler” emrini kendilerine vazife edindiklerini belirten Belediye Başkanı Hasan Togar, şöyle konuştu; “Kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının ve kuşların beslenmesinin yanında sokak hayvanlarının beslenmesi için kendi tesislerimizde kendi ekiplerimiz tarafından yapılan ve ilçemizin merkezinden kırsalına kadar her yere konuşlandırdığımız beslenme noktalarına yemleri ve mamaları koyduk.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz