Cemil Deveci: Çadırda da olsa hizmet ederim’

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, kamuya hizmet veren ve düğün salonlarının bulunduğu ek binaya gelen haciz işlemine tepki gösterdi.

Göreve geldikleri günden bugüne yaklaşık 2 yıllık süreçte belediyenin kapısından icra memurlarının eksik olmadığını kaydeden CHP’li Başkan Deveci, 30 yıllık avukatlık meslek hayatında böyle bir durumla karşılaşmadığını belirtti.

HUKUK DIŞI HACİZ İŞLEMİ
Başkan Deveci, “Atakumlulara hizmet veren ek binaya haciz geliyor. Bu hukuk dışı bir şey. Kamu hizmet binalarının satışına karar veriliyor. İcra memuru kimseye sormadan geliyor ve tespit yapıyor. Mahkeme de icra memurunun raporuna dayanarak, bizim itirazlarımızı ve sunduğumuz belgeleri kale almadan karar veriyor” diye konuştu.

HİZMET BİNASINI SATIN
CHP’li Deveci, “Kamuya hizmet verdiğimiz yerleri satmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Kamu binasını satacaksanız buyrun Atakum Belediyesi hizmet binasını satın. Ben Atakum halkına çadırda da hizmet ederim. Atakum ve Atakum halkının malını, parasını çalmıyorum, çaldırmıyorum. Kimseye de yedirmeyeceğim. İki yıldır yapmaya çalıştığım şey bu” dedi.

İKTİDARA YAKIN İSİMLER ‘ALACAKLI’
Başkan Cemil Deveci açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Devletten kredi vermesi için talepte bulundum. Bu sıkıntılı dönemde esnafa olan borcumuzu ödeyelim. Bu alacaklılar güçlü ve iktidara yakın isimler. Ticaret ve Sanayi Odası, esnaf odaları sizin üyelerinizin belediyelerden alacağı var. Bana destek olsunlar. Kredi çıkarmama yardımcı olsunlar ve ben de borçlarımı ödeyeyim. Borcumuz var ve ödeyeceğiz ama devletin hizmet alanlarını yok pahasına satarak değil. Buna tüm gücümle engel olmaya çalışacağım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz